דלג לתפריט ראשי(מקש קיצור 1) דלג לתוכן(מקש קיצור 2) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 3)דלג למפת אתר (מקש קיצור 4)
משפחה ובה אם, אב ותינוקת מחייכים

איך מחתלים תינוק

איך מחתלים תינוק שרק נולד באופן המוצלח והנוח ביותר עבורו ועבורנו

כדי להחליף חיתול באופן הטוב ביותר יש להכין ראשית את אזור ההחתלה.
נוודא שהטמפרטורה בחדר נעימה ושכל הדברים מחכים לנו על השידה: מגבונים, קרם לטוסיק, מגבת קטנה, קערה עם מים חמימים, אלכוהול 70%, צמר גפן, מקלונים לאזניים
וחיתולים נקיים.
ראשית נוריד את החיתול המשומש, כשכבר בעת ההורדה, אפשר לנגב חלק מה"מתנה" שהתינוק השאיר לנו. לאחר מכן, ניתן לנגב את כל הקפלים בעזרת המגבון. שימו לב שלבנות מנגבים מלמעלה למטה.
אחר כך עוברים עם צמר גפן ומים חמימים על כל האזורים שניקינו בעזרת המגבון, כדי שלא ישארו על גופו חומרים מהמגבון. אחרי שניקינו עם מים, מנגבים את התינוק בעזרת מגבת. חשוב ליבש היטב מהרטיבות כדי שלא תתפתח פריחה או עור אדום. לאחר הניגוב, אפשר לשים משחה באזורים האדומים. 
בימי הראשונים נשאר עוד חלק מחבל הטבור ועלינו לעזור לו להתייבש וליפול. אפשר לעשות זאת בעזרת מקלון אזניים, אותו טובלים באלכוהול ומורחים סביב הטבור. 
לאחר שהתינוק נקי, יש לשים את החיתול. כדי לדעת מה הצד הקדמי, תמיד יש ציור. אוחזים ברגלי התינוק ומרימים אותו מעט כך שקצה החיתול יגיע עד למתני התינוק. מותחים את הקצוות וסוגרים את החיתול בעזרת המדבקות. זכרו לבדוק שאפשר להכניס אצבע בין החיתול לבטן התינוק, כך נדע שהחיתול לא הדוק מידי אך גם לא משוחרר מידי.

תוכלו גם לצפות בסירטון ההדגמה כאן

 

 

 

אם מחתלת את תינוקה
{**}