דלג לתפריט ראשי(מקש קיצור 1) דלג לתוכן(מקש קיצור 2) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 3)דלג למפת אתר (מקש קיצור 4)
משפחה ובה אם, אב ותינוקת מחייכים

עיצוב חדרי תינוקות

כיצד כדאי לעצב את חדר התינוק? טרנדים וגישות שונות כאן לפניך

מאת אורלי רובינזנון עורכת ומפיקה ספרי עיצוב ואדריכלות

תינוק בא הביתה. זהו אחד הרגעים המרגשים ביותר, הבלתי נשכחים, הקסומים והאינטימיים שבו המשפחה מתכנסת ומקבלת את עוללה החדש אל חיקה. היא מפנה לו מקום בחדרי הבית ובחדרי הלב. ארוז כחבילה קטנה ורכה הוא מונח בזהירות וכולם סביבו מחייכים ומתוודעים אליו.

הכנת הבית לקראת הלידה הצפויה מתחיכיצד כדאי לעצב את חדר התינוק? טרנדים וגישות בנושא לה כבר בחודשי ההיריון הראשונים. אז מתעוררות שאלות רבות – למשל בנוגע למיקום מיטת התינוק בחודשיו הראשונים: האם יישן בעריסה סמוך למיטת הוריו? האם ילון בחדרו? האם יצטרף אל חדר אחיו? כמו כן עולות שאלות נוספות: מה גודל שידת הטיפולים הנדרשת? איזו מיטה לבחור? מה מומלץ לרכוש מראש? אילו הכנות יש לבצע בחדר התינוק? האם לעצב את החדר? באיזה סגנון? ועוד. תקופה זו מתאפיינת בתחושת קינון ובמהלכה מתגבש רצון לארגן ולעצב את חדר התינוק. זהו רצון המתחבר כנראה עם אותו עולם מופלא שאנו רוצים להעניק לילדנו כהורים, רצון ליצור עבורו מקום אשר ילווה אותו שנים רבות, וישמש אותו מתקופת הינקות ועד תקופת הבגרות. הורים רבים משקיעים מאמץ רב בשלב זה - מלקטים, מכינים, אוספים ומארגנים את חדר החלומות, וכל זאת במטרה ליצור מקום חם, נעים ועוטף, שבו ירגיש התינוק ביטחון, שקט ואהבה.
ההורים שואפים להעניק לתינוק את אותה אווירת נינוחות שאליה היה מורגל בחדרו הראשון, רחם אימו.
החדר מיועד אמנם לתינוק שבדרך אבל הוא מיועד גם למשפחה התומכת והמטפלת השוהה גם היא בחדר זה זמן רב להורים, לאחים, לסבים ולסבתות. תקופת השקט של לפני הלידה מנוצלת לצורך שיפור ושיפוץ מראה החדר המיועד. בתקופה זו נערכים כך: בוחרים את מערכת הריהוט: שידה ומיטה, ואת הטקסטיל: וילון ומצעים. חושבים על הדרך לעיצוב הקירות - צביעה, חיפוי עץ או הדבקת טפט, על התקנת גופי תאורה ומדפים, ועל התקנת אבזרים מתאימים.
כל זאת נעשה במטרה לקבל את פני הרך הנולד בדרך הנכונה עבורו ולהעניק לו את האווירה הרצויה: עליזה וססגונית או שלווה ורגועה.

המראה המושלם
גישת עיצוב מקובלת בעיצוב חדרי תינוקות היא גישה של “ total look ” - “המראה המושלם” – שלפיה נעשה שימוש בצבעוניות אחידה המבוססת על גוון אחד או על שילוב של שני צבעים ויותר החוזרים על עצמם בכל מרכיבי החדר.
גישה זו נהוגה בקרב מעצבים בעולם כולו וכך גם בישראל. את המראה ניתן להשיג באמצעות “סיפור השראה” לחדר, אמתי או דמיוני, רחוק או קרוב, המהווה את הבסיס לבחירות לעיצובו - הגוונים, החומרים, הטקסטורה, פרטי הריהוט, הטקסטיל והאבזרים המשלימים. זהו מעין סיפור נושא לחדר כולו - דובונים, פיות, עננים, סיפורי ילדים.

חדרי התינוקות של שילב
חברת שילב מתחדשת גם השנה בקולקציית חדרי התינוקות. כחברה המובילה ללא פשרות את תחום חדרי התינוקות בישראל עסקה שילב בתכנון ובפיתוח של תפיסת עיצוב קולקציית החדרים 2009 . חברת שילב מובילה במגמות ובטרנדים בין-לאומיים ומכניסה אותם אל תוך חדרי התינוקות. במהלך העבודה על גיבוש הקונספט העיצובי לחדרי התינוקות ניתן פתרון עיצובי כולל וחדשני הן למערכות הריהוט והן למראה הכללי של החדר. זאת מתוך תפיסה שחדר התינוק הוא חלק מתוך הבית כולו ומהווה המשך קונספטואלי לעיצובו, והוא יכול לעמוד גם בפני עצמו כמייצג סגנון או מגמה עיצובית. הנושאים אשר נבחרו להוביל את ההשראה לחדר התינוק הם נושאים רכים, תינוקיים, עוטפים ומלטפים. זאת במטרה ליצור חדר הרמוני - צבעים שקטים ונעימים אך מפתיעים בשילובם, המספרים יחד עם נושאם סיפור שלם. כל חדר עוצב בהתאם לנושא אחר, הבא לידי ביטוי במצעי המיטה, בצבעוניות הכללית, בתמונות ובאבזרי
הדקורציה והטקסטיל המשלים. ברשת שילב, יצרו במיוחד עבורכם חוויית ביקור וקנייה בחנויות. המעבר מחדר לחדר, מעולם לעולם ומצבעוניות אחת לשנייה מעורר עניין רב ויוצר תגובות חמות בקרב המבקרים בחניות.

המידע באדיבות שילב

חדר ילדים עם מיטה, סוס עץ ומשחקים מפוזרים על השטיח
{**}