דלג לתפריט ראשי(מקש קיצור 1) דלג לתוכן(מקש קיצור 2) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 3)דלג למפת אתר (מקש קיצור 4)
משפחה ובה אם, אב ותינוקת מחייכים

רחצת תינוק גדול

איך רוחצים תינוק גדול כשהאמבטיה כבר קטנה למידותיו?

זהירות: בדיוק כמו ב"רחצה באמבטיית תינוקות", גם כאשר את מחליטה לעבור לרחצה באמבטיה "של גדולים", חשוב מאוד שתקפידי על כללי הבטיחות והזהירות שהזכרנו קודם לכן: אל תעזבי אותו לבד, אפילו לא לשנייה אחת, הקפידי על טמפרטורת מים וחדר חמימה, אל תמלאי את האמבטיה יותר מדי ובדקי את חום גופו של התינוק לפני ואחרי הרחצה.

מתי להתחיל: ברגע שהתינוק שלך רוכש שליטה בראשו, בדרך כלל בגיל שלושה או ארבעה חודשים, אפשר להתחיל לשקול מעבר מרחצה באמבטיית תינוקות. קחי בחשבון שתינוקות רבים מתחילים להתרחץ באמבטיה של מבוגרים רק בגיל חצי שנה, ושאין כל סיבה למהר.
מומלץ לבצע מעבר הדרגתי: בשלב הראשון הניחי את אמבטיית התינוקות בתוך אמבטיית המבוגרים, ותני לילדך להתרגל לסביבה החדשה שבה את מקלחת אותו. כך גם תוכלי לבחון את הרעיון בפועל, ולראות עד כמה הוא מוצא חן בעיניי תינוקך.

נכנסים לאמבטיה: הרחצה עצמה דומה למדי לרחצה שעשית לו עד היום, בהבדל אחד משמעותי: הפעם היא מתרחשת במקום הרבה יותר גדול. לכן חשוב מאוד להקפיד להושיב אותו על רפידת גומי מיוחדת שמונעת החלקה, באם התינוק כבר מסוגל לשבת בכוחות עצמו ניתן להושיבו במושב מיוחד לאמבטיה.  את האמבטיה עצמה מלאי לפני שאת מכניסה אליה את התינוק. בדקי את טמפרטורת המים באמצעות מרפק ידך, ורק אז הכניסי אליה את תינוקך. שימי לב שאת שומרת על גובה מים נמוך מאוד. בגיל זה התינוק שובב ומנסה לעמוד ולזוז, ואין למלא אמבט מלא (לא יותר מגובה המותן שלו בישיבה).

תינוקות גדולים נהנים הרבה יותר מרחצה באמבטיה, כדי ל'העשיר את החוויה, הביאי לו ברווזונים או סירות צפות שהוא יוכל לשחק איתם, ותוכלו גם להשתעשע במשחקי התזת מים. תוכלי להביא לאמבטיה גם פריטים ביתיים שונים כמו כוסות, קערות וכפיות, ולהדגים לו אילו פריטים מסוגלים להחזיק מים ואילו לא, וכיצד מוזגים לתוכם מים ובוחשים אותם. יש סיכוי טוב שבדרך זו, הרחצה תהפוך לחוויה משותפת מהנה לך ותינוקך.

 

פעוט יושב באמבט ומצחצח שיניים
{**}