דלג לתפריט ראשי(מקש קיצור 1) דלג לתוכן(מקש קיצור 2) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 3)דלג למפת אתר (מקש קיצור 4)
אישה בהריון

את בשבוע ה 40 להריון

מה קורה לגופך ברגע הלידה? אילו שינויים חלים בשבוע הריון 40? היכנסי עכשיו לשבועות הריון באתר מטרנה

את בשבוע ה 40 להריון

מזל טוב, התינוק שלך הגיע לעולם.
הוא מתוק, מקסים ואת לגמרי מאוהבת. עברתם הרבה ביחד, בלי לראות זה את זה, והנה נפגשתם, ואין פגישה מופלאה מזו בעולם.
ועכשיו לשלב הבא – ההנקה. רוצה להניק או לא? שואלת המיילדת, וכבר בחדר הלידה היא מוכנה להצמיד לך אותו לשד. את מצמידה אותו, לא בטוח שהוא בכלל ינק משהו, אבל כרגע זה עוד לא ממש חשוב. העיקר שהוא כאן.
אבל במחלקת היולדות את צריכה להחליט – מניקה או לא? רוצה את התינוק לידך או לא? את מחליטה שכן, בטח, אין סיכוי שתיפרדי ממנו, את מניקה והוא לידך! עדיין אין לך חלב, אבל ממילא הוא ישן רוב הזמן. למחרת מתחיל להיווצר הקולסטרום, נוזל הטרום-חלב-אם, עתיר האנרגיה והחלבונים. את מגישה את התינוק אל שדך והוא יונק. איזה אושר.
ואז הוא עובר למצב שינה ואצלך השדיים ממשיכים להתמלא. את מתחילה לסבול מגודש, השדיים חמים, הכאבים גדולים, והוא? עדיין ישן. לך יש מה להציע, אבל הוא לא בעניין. אבל אל דאגה, בתוך ימים ספורים תתחיל להיות התאמה ביניכם. בינתיים עשי פשוט מקלחת חמה וסחטי את החלב משדייך.
והעיקר – לא להפסיק להניק
כעת החשוב ביותר הוא שפשוט תמשיכי להניק אותו בכל זמן ערות שלו. המשיכי כך בחודשים הקרובים, כדי שגופך ימשיך לייצר את כמות החלב שהוא צריך. חסכי מעצמך את המחשבות שאין לך מספיק חלב – גם אם נראה לך שלא יוצא חלב, המשיכי. אל דאגה, התינוק מקבל כמה שהוא צריך, ובזכות ההנקה הבלתי פוסקת גופך יתחיל לייצר את הכמות המספקת, ואת תתחילי ליהנות.
בתקופה הזו חשוב מאוד שתקפידי על מנוחה, תזונה נכונה ורוגע. אם את נתקלת בבעיות בהנקה – התינוק מכאיב ונוצרים פצעים, הוא לא מצליח לינוק כראוי, הוא מסרב לינוק – פני לאחות טיפת חלב או ליועצת הנקה.

למידע נוסף על שבוע הריון 40

{**}