דלג לתפריט ראשי(מקש קיצור 1) דלג לתוכן(מקש קיצור 2) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 3)דלג למפת אתר (מקש קיצור 4)
אישה בהריון

תזונה מומלצת בשבוע הריון 36

גלי מה עלייך לאכול וממה להימנע בשבוע 36 להריון.

תזונה מומלצת בשבוע הריון 36

מה כדאי לאכול במהלך תקופה זו של ההריון?
במהלך ההיריון וגם חודשיים לאחר הלידה, התזונה שלך והמאגרים המצויים בגופך מספקים לעובר ולתינוק חומצת שומן חיונית אומגה 3, הדרושה לו לבנייה והתפתחות של המוח. אומגה 3 זו חיונית גם לשיפור מצב הרוח שלך. מקור כמעט בלעדי לחומצה זו הוא התזונה היומית שלך והמאגרים הקיימים בגופך. ייתכן מאוד כי מאגרים אלה קצת התרוקנו במהלך ההיריון וההנקה, ועל כן מומלץ ליטול תוספי תזונה של אומגה 3. המקור התזונתי העיקרי לחומצות שומן אלו הם דגי ים כמו הליבוט, סלמון, מקרל, סול, הרינג ובקלה, אך לעיתים קרובות רצוי גם להיעזר בתוספי תזונה, ולא להסתמך על צריכה מן המזון.
ההמלצה היא לצרוך 1-2 מנות בשבוע של דגי ים קרים.
חומצת שומן חיונית זו מסייעת לא רק למצב הרוח שלך, אלא גם לצורך השלמת חוסרים תזונתיים בעת ההריון וההנקה.
איפה ניתן למצוא אומגה 3במזון? אומגה 3 מצוייה בעיקר בדגי ים צפוני שמנים: מקרל, סלמון, טונה והליבוט. כמו כן אומגה 3 מצויה גם מעט בביצים ובעוף. חומצת שומן ראשונית בלבד (ALA) נמצאת בשמן פשתן ובשמן קנולה.
ההמלצה לאישה הרה או מיניקה היא לצרוך לפחות 200-300 מ"ג ביום של חומצת השומן DHA במהלך ההיריון ובתקופת ההנקה. רצוי לצרוך תוסף זה יחד עם הארוחה.
הערה חשובה: אם את צמחונית ונוטלת אומגה 3 ממקור צמחי, חשוב שתדעי  שתכשיר אומגה 3 ממקור צמחי אינו מכיל את חומצות השומן EPA ו- DHA, אלא חומצת שומן ALA מסוג אומגה 3.

למידע נוסף על שבוע הריון 36

{**}