דלג לתפריט ראשי(מקש קיצור 1) דלג לתוכן(מקש קיצור 2) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 3)דלג למפת אתר (מקש קיצור 4)
אישה בהריון

איך יודעים שהלידה מתקרבת?

בשבוע 34 להריון ובמהלך ההריון בכלל חשוב לדעת איך יודעים על לידה מתקרבת ומהם הסימנים. למידע ופרטים נוספים על שבועות הריון היכנסו לאתר חברת מטרנה - הכי קרוב לאמא

איך יודעים שהלידה מתקרבת ? שפת הסימנים

לפני הלידה הראשונה, שעה שאת מתקרבת בצעדי ענק לקראת שבועות ההיריון האחרונים את ודאי תוהה כיצד תדעי ש"הגיע הזמן". כיצד תזהי ירידת מים? כיצד תדעי שמדובר בצירים ? כיצד תזהי צירים המצדיקים יציאה לבית היולדות ?

שמעת הרבה עצות, קראת המון אודות הסימנים ובכל זאת את מהוססת. ובכן, תופעה זו טבעית ביותר מכיוון שאת נמצאת לפני הליך משמעותי הצפוי להתרחש בגופך בפעם הראשונה בחייך. העצה הבריאה היא לסמוך על חושייך. זה נכון. אין כמו אינסטינקט אימהי לדעת שהגיע הזמן, גם אצל נשים שזו לידתן הראשונה.

ובכל זאת, על מנת "לתת בהם סימנים" להלן כמה טיפים לזהות לידה קרבה:

ירידת הפקק הרירי – עשויה להופיע שעות, ימים, או אף שבוע לפני הלידה. הפקק נראה כמו ריר צמיגי, עשוי להופיע טיפונת דמי. כל עוד אין מדובר בדימום ממש אין צורך לדאוג, ואין צורך לגשת לבית היולדות.

ירידת מים -  טפטוף של טיפות או שיטפון אמיתי. המים יורדים ללא שליטה, בניגוד לשתן, וללא שהתכוונת לכך. ב 80% מהמקרים מלווה הדבר בצירים, כך שבטוח שלא ניתן לפספס את החוויה.

כל ירידת מים מחייבת בכל מקרה פנייה לחדר לידה, אל תהססי בדבר.

צירים – לא מתחילים בבת אחת ובעוצמה חזקה. התהליך מתחיל בדרך כלל מצירים כואבים אך לא מאוד וללא סדירות. זהו למעשה השלב הראשוני של הלידה. ככלל, ככל שהצירים נעשים תכופים יותר, ארוכים יותר וכואבים יותר זהו השלב בו ניתן להתחיל להתניע את האוטו. ואם הגעת מוקדם מדי- לא קרה דבר. אינך אמורה לדעת בלידה הראשונה כיצד בדיוק יתפתח התהליך אצלך ועדיף להיות בטוחה כי הכול תקין מאשר להיפך.

צירי לידה יתחילו מהגב, לא יחלשו עם שינויי תנוחה וילכו וייעשו כואבים עם חלוף השעות. לעיתים יהיו אלה דווקא כאבי בטן שיבשרו על הלידה או הקאות. אל תהססי לפנות לחדר הלידה בכל ספק קטן.

מעוניינת במידע נוסף על שבוע 34 להריון ? ניתן לקבל פרטים נוספים על שבועות ההריון השונים במאמרי האתר.

אישה בהיריון אוחזת שעון חול
{**}