דלג לתפריט ראשי(מקש קיצור 1) דלג לתוכן(מקש קיצור 2) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 3)דלג למפת אתר (מקש קיצור 4)
אישה בהריון

אמונות טפלות ועממיות לקראת הלידה

בשבוע 33 להריון ובזמן ההריון בכלל כדאי לדעת על אמונות טפלות ועממיות, במיוחד לקראת הלידה. לפרטים נוספים על שבועות הריון היכנסו לאתר חברת מטרנה - הכי קרוב לאמא

מיתוסים ואמונות לקראת הלידה

ודאי זכורות לך הסיטואציות בהן כל הידוענים שפכו בפנייך את הידע העצום והלא מבוסס לחלוטין בקשר להריון המתקדם שלך. הדאגה שלהם אכן נוגעת ללב, אבל פעמים רבות מדובר באמונות טפלות ובלתי מבוססות, אך יצירתיות ומשעשעות. בשבוע 33 להריון את כבר אמורה לרדת לעומק הקורה, במטרה זו אספנו עבורך אוסף קטן של אמונות טפלות הקשורות להריון וללידה:

היכנסי תמיד ברגל ימין אל חדר הלידה

יתכן כי אמונה זו כלל אינה נכונה, אך לעיתים היא מרגיעה ומשחררת בעבור חלק מן הנשים, ולעיתים זה מה שהופך את הלידה ליותר נעימה וקלה, אז שווה לנסות.

ירידה של המים גורמת להתייבשות של העובר

ירידת מים היא אחד מהסימנים המובהקים המסמנים כי הלידה התחילה, ולכן טענה זו אינה נכונה בעליל. למעשה תהליך ירידת המיים מתחיל כאשר המיים יורדים מכיס מיוחד לצד ראשו של העובר, ואילו שאר המים סביבו נשארים. במהלך הלידה המים הנותרים מוצאים דרכם החוצה לאט לאט בזמן של ציר או תנועה של העובר. העובר ממשיך לתת שתן לשק השפיר כל העת, ולכן רק במקרים נדירים מאוד לא נשארים כלל נוזלים בשק.

להכין מוצרים לתינוק לפני הלידה יוצר מזל רע

מדובר בלא אחרת מאמונה טפלה המקובלת במגוון תרבויות שונות, וכנראה נובעת המרצון למנוע את הצער מהתבוננות בדברים של התינוק אם חס וחלילה קורה משהו. בתרבויות נוציות רבות האמונה הרווחת היא דווקא כי חייבים לסיים את כל ההכנות לתינוק לפני הלידה, אחרת צפוי מזל רע.

 

אישה בהיריון מחזיקה קופסה ובה נעלי תינוק
{**}