דלג לתפריט ראשי(מקש קיצור 1) דלג לתוכן(מקש קיצור 2) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 3)דלג למפת אתר (מקש קיצור 4)
אישה בהריון

בדיקת רופא לפני השחרור הביתה לאחר הלידה

בשבוע 41 להריון ובהריון בכלל חשוב לדעת על בדיקות רופא לפני השחרור הביתה לאחר הלידה. למידע ופרטים נוספים על שבועות הריון היכנסו לאתר חברת מטרנה.

בדיקת רופא לפני השחרור הביתה לאחר הלידה

הגיע היום המיוחל. יום השחרור הביתה. הכול בבית מוכן לקבלת הנסיך הקטן. את כבר התלבשת, ארגנת את התיק והודעת לכל העולם ש"היום אנחנו משתחררים".

לפני השחרור תעברו את ותינוקך בדיקות על מנת לוודא כי המצב תקין ואין בעיה להשתחרר.

את:

במידה ועברת לידה נרתיקית רגילה, תעברי בדיקה פנימית לוודא כי הנרתיק, צוואר הרחם והרחם בעלי מבנה תקין. מצב רחמך ייבדק לוודא כי הוא במצב מכונס וכי אינך מדממת יותר מהצפוי. ספירות הדם שלך יבדקו על מנת לשלול שאת אנמית. הרופא יבחן את שדייך לבדוק שאין גודש או מצב דלקתי וכי הכול תקין. תישאלי אם את חשה בכאבים מיוחדים.

במידה ואין בעיות תשוחררי תוך קבלת מכתב שחרור מפורט המתאר את מהלך הלידה ומצבך בעת השחרור. זכרי להביא את המכתב לרופא הנשים כאשר תראי אותו תוך 4-6 שבועות, בתום תקופת משכב הלידה.

במידה ועברת ניתוח קיסרי, תעברי את כל הבדיקות בצורה דומה, למעט הבדיקה הנרתיקית. צלקת הניתוח תיבחן, לראות שהיא בתהליך התרפאות, ללא מצב דלקתי. יוסרו הסיכות אשר הדקו את החתך עד כה.

התינוק:

התינוק עבר מאז לידתו חיסונים, בדיקות דם, בדיקות שמיעה ובדיקות פרטניות לפי הצורך (אולטרה סאונד, אקו לב וכד'). לפני השחרור תעברי בתינוקייה ואחות תסביר לך איך יתבצע המשך הטיפול לאחר השחרור. תקבלי את סיכום כל הבדיקות שנעשו לתינוקך. במידה ויש צורך בהמשך מעקב לגבי בעיה זו או אחרת, תופני למקום המתאים לביצוע הדבר.

רופא מדבר עם האישה ההיריונית
{**}