דלג לתפריט ראשי(מקש קיצור 1) דלג לתוכן(מקש קיצור 2) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 3)דלג למפת אתר (מקש קיצור 4)
אישה בהריון

דימום לפני לידה

בשבוע 37 להריון ובזמן ההריון בכלל חשוב לדעת על דימום לפני הלידה ומה משמעות התופעה. למידע ופרטים נוספים על שבועות הריון היכנסו לאתר מטרנה.

דימומים לפני הלידה – מה המשמעות ?

נפתח במשפט שתמיד נכון בהיריון, גם בחודש תשיעי: כל דימום מחייב פנייה לחדר לידה או לרופא הנשים באופן מיידי. בחודש תשיעי הדימום הוא בדרך כלל אחד ממבשרי הלידה, אולם בכל מקרה  יש לבוחנו לעומק ולבדוק את היולדת.

בשבועות מוקדמים לשבוע 37 הדימום עלול להיות יותר מטריד, היות שאיננו מעוניינים בלידה מוקדמת. בשבועות מוקדמים מאוד עלול לבשר דימום אף סכנה להפלה, אם כי לא תמיד.

דימום בחודש תשיעי - יום או יומיים לפני תחילת הצירים ייתכן שתופיע אצלך הפרשה דמית או רירית בצבע ורדרד. זהו הפקק הרירי שאטם את צוואר הרחם במהלך ההיריון. הפרשה זו היא שונה מההפרשה הדמית בצבע חום שמופיעה לעתים לאחר בדיקה וגינאלית במהלך ההיריון, שאינה מהווה סיבה לדאגה. הפרשה זו אינה מדאיגה היות שהיא סימן ללידה הקרבה בטווח של שעות, ימים או אף שבוע.

לא כל דימום הוא סימן לבעיה, אך לא כדאי לקחת בנושא זה סיכונים ויש לפנות מיידית למיון יולדות.

המצבים הבלתי נעימים עליהם עלול להצביע דימום הם שיליית פתח, או במקרים קיצוניים הפרדות שליה. מצבים אלה אינם רצויים להריון ולכן ההמלצה הגורפת עליה תמיד חוזרים הרופאים כי בכל מקרה של דימום יש להגיע למיון יולדות.

מעוניינת במידע נוסף על שבוע 37 להריון ? ניתן לקבל פרטים נוספים על שבועות ההריון השונים במאמרי האתר.

 

אישה בהיריון אוחזת את בטנה
{**}