דלג לתפריט ראשי(מקש קיצור 1) דלג לתוכן(מקש קיצור 2) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 3)דלג למפת אתר (מקש קיצור 4)
אישה בהריון

השעות הראשונות של התינוק

בזמן שבוע 41 להריון ובזמן ההריון בכלל חשוב לדעת על השעות הראשונות שיהיו לתינוק .למידע ופרטים נוספים על שבועות הריון היכנסו לאתר חברת מטרנה - הכי קרוב לאמא

השעות הראשונות של התינוק

לאחר תהליך הלידה הארוך והמתיש דומה שכולם רק מבקשים לישון: בעלך, את והתינוק שלכם. נכון, לאחר גיחתו מהרחם הוא בוכה. האחות רוחצת אותו, הוא נשקל, הוא מולבש, זוכה להתחבר מעט לשדך, ואז מועבר אחר כבוד למחלקת יילודים. במחלקה זו אין הרבה אקשן – התינוקות שם נמצאים בשני מצבים עיקריים: שינה או בכי.

התינוק שלך התאמץ בלידה. עתה ינסה לישון ככול הניתן. הוא יתעורר רק מפאת רעב. למעשה, ביום-יומיים הראשונים של חייו גם לזה הוא לא יזדקק: אין צורך להאכילו היות שהוא עדיין "מלא" מהרחם. כל שיעשה הוא לישון ולישון.

תוכלי לנצל מצב זה על מנת להסתכל עליו ולבחון אותו. ייתכן וימצמץ מצמוץ בלתי רצוני בעיניו, או שיגלגל אותן, כדבר אופייני לתינוקות בני יומם. חיוכים בלתי רצוניים אופייניים גם הם לתינוקות צעירים.

כאשר תקרבי את תינוקך אל שדך, הוא יידע היטב את המלאכה. ולאחר מספר מציצות הוא מייד ישקע שוב בשינה, ואת ודאי תתהי, האם זה כל הסיפור ? מהר מאוד תגלי שלא, ושתינוקך יודע לעשות עוד דברים. עוד תייחלי לימים השלווים של ההתחלה, בהם תינוקך היה עסוק רוב שעות היום בשינה מתוקה.

 

זוג הורים מנשק תינוק
{**}