דלג לתפריט ראשי(מקש קיצור 1) דלג לתוכן(מקש קיצור 2) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 3)דלג למפת אתר (מקש קיצור 4)
אישה בהריון

חששות לפני הלידה - סיפור אישי

בזמן שבוע 37 להריון ובזמן ההריון בכלל חשוב לדעת על חששות לקראת הלידה הצפויה. למידע ופרטים נוספים על שבועות הריון היכנסו לאתר חברת מטרנה.

חששות לקראת הלידה – סיפור אישי

התכוננתי כל כך לרגע בו אגיע סוף סוף לחדר הלידה ללדת את תינוקי. לא רק שספרתי את השבועות ואת הימים, אלא ככל שהתקרב המועד עברתי גם לספירת השעות. לא ידעתי בדיוק מתי גופי יתחיל לפתח את צירי הלידה המיוחלים, אך החודש התשיעי התיש אותי מאוד, וגם מבחינה נפשית הייתי כבר מוכנה להגיע לחדר הלידה.

אך, הפתעה, הפתעה, כאשר התקרבתי לסיום 40 שבועות הריון מצאתי עצמי מלאה בחששות. תחילה חששתי שלא וידאו שהתינוק מונח במצג ראש. לאחר שוידאתי זאת עם רופא הנשים שלי על ידי אולטרה סאונד יסודי התפניתי לדאוג לעניין הכאבים בלידה. אני, שתמיד השווצתי בכך שאני בעלת כוח סבל גבוה, התחלתי לחשוב שאולי קצת הגזמתי בהתרברבות שלי בדבר... מצד אחד רציתי לחוות את הצירים, וחשבתי כי כך אתחבר טוב יותר לתהליך עצמו. מצד שני אמרתי לעצמי שעקרונות הם טובים מאוד כל עוד לא מדובר בסבל ובכאבים בל יתוארו. התחלתי לדמיין את הכאבים, שחזרתי במוחי את החוויות מהלידה האחרונה של לימור חברתי (כאבים ! כאבים ! כאבים! ) ופתאום הרגשתי חוסר בטחון.

אחר כך ראשי היה עסוק במחשבה כיצד אגדל את התינוק הקטן, ושבעצם אין לי מושג בכך, אבל זה כבר שייך ל"אופרה" אחרת.

היה זה דווקא בעלי שחיזק אותי ואמר לי כי אסור לשמוע סיפורי לידה של בנות. הוא אמר שלפי דעתו עליי לזרום עם הרצון והאינטואיציות שלי. אם ארגיש כאב עלי לקחת אפידורל, וכן, מצידו אני יכולה גם לצעוק על כל העולם בזמן הצירים, הוא לא יתרגש.

ככל שהתקרב המועד הבטן שלי הייתה כל כך גדולה ואני הייתי כל כך כבדה ועייפה שכבר באמת רציתי "לגמור עם זה". צירי הלידה תפסו אותי בלתי מוכנה לחלוטין בישיבה במשרד והרגשתי ש"זהו זה". ידעתי שהלידה מתקרבת, הצירים לא פסקו אלא הלכו והתגברו.

בדרך לחדר הלידה, במכונית עם בעלי, הלב שלי פעם בחוזקה עד שחשבתי שכל הרחוב שומע אותו. אני הולכת ללדת את ילדי ! סוף סוף אפגש עם היצור החמוד שנבט בי וגדל בי תשעה חודשים שלמים !

מרוב התרגשות שכחתי לחשוב על הכאבים...אך ככל שהשעות נקפו הצירים הלכו והתחזקו והופיעו בתדירות גבוהה יותר ויותר... כך שנאלצתי להתפנות אליהם ולחשוב גם עליהם.

לאחר 7 שעות נולד הנסיך שלנו. הלידה לא הייתה קשה במיוחד, למרות כל חששותיי. לקחתי אפידורל כמו גדולה, והרגשתי שלמה לגמרי עם כך.

מעוניינת במידע נוסף על שבוע 37 להריון ? ניתן לקבל פרטים נוספים על שבועות ההריון השונים במאמרי האתר.

 

אישה בהיריון ממבט על
{**}