דלג לתפריט ראשי(מקש קיצור 1) דלג לתוכן(מקש קיצור 2) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 3)דלג למפת אתר (מקש קיצור 4)
אישה בהריון

יוצאים מבית החולים

זהו, עברת את הלידה בהצלחה מרובה, תינוקך בריא ושלם וכעת אתם יוצאים הבייתה- דרכי התמודדות

יוצאים מבית החולים
נצלי את השהות בבית החולים כדי לנוח, ובעיקר כדי לישון ולהחזיר לגוף כוחות שאיבד במאמץ הגדול של הלידה. חשוב שתרגישי נוח להגביל את כמות המבקרים אם ברצונך בכך. לכל אלו יהיה זמן בשלב מאוחר יותר.
אם זה אפשרי, אנחנו ממליצים לך לבצע את כל פרוצדורת הרישום יום לפני השחרור – כך שתוכלי להתפנות ולקבל את ההדרכה הראשונית מהאחות בראש שקט. זכרי להביא את תעודת הזהות שלך איתך. חשוב שתסתייעי בצוות האחיות בכדי לתרגל את מיומנויות הטיפול הראשוניות: אופן הרחצה, ההלבשה, ההחתלה וכו' ראי 'סרטי הדרכה'

אם החלטת להניק, חשוב שתדעי כי הנקה היא לא תמיד דבר פשוט, ולעתים קרובות היא דורשת לא מעט אימון והסתגלות – גם שלך וגם של התינוק. נצלי את שהותך בבית החולים כדי להיעזר וללמוד את הטכניקות השונות מיועצות ההנקה ומהאחיות. לאחר שתינוקך קיבל את החיסונים הדרושים ונרשם במרשם האוכלוסין של המדינה – הגיע הזמן לעזוב את בית החולים וללכת הביתה.

לפני היציאה

  • נסי להאכיל את תינוקך בבית החולים טרם היציאה, כדי שיהיה רגוע במהלך הנסיעה הביתה.
  • יש להצטייד בסל-קל, שבו תישאי את הרך הנולד. פרט לכך חשוב להביא בגדים מתאימים לעונה, שכמעט תמיד כוללים כובע. זה נכון אפילו בקיץ הישראלי המיוזע, וזאת משום שתינוקות אינם מסוגלים לשמור על חום גופם בשבועות הראשונים לחייהם.
  • מומלץ להיוועץ באחיות התינוקיה המנוסות, שיידעו להדריך אותך בבגדים הנכונים שהוא צריך ללבוש לקראת היציאה, לפי עונות השנה והטמפרטורה בחוץ.


הנסיעה באוטו הביתה

הסל-קל משמש גם כמושב-בטיחות למכונית, שבו תוכלי להניח את התינוק. מושב הבטיחות חייב תמיד להיות מעוגן נגד כיוון הנסיעה, גם במושב הקדמי וגם במושב האחורי. המושב האחורי הוא הבטוח ביותר והמומלץ ביותר. עגני את מושב הבטיחות בחוזקה למושב הרכב כך שלא ניתן יהיה להזיזו יותר מ-2.5 ס"מ מכל צד. הקפידי שהתינוק יישב בזוית של 45 מעלות בתוך מושב הבטיחות.

אסור להניח את מושב הבטיחות במושב שליד הנהג במקרה שמותקנת מולו כרית אוויר, שכן פתיחת כרית האוויר עלולה לגרום לחנק. רצועות מושב הבטיחות עמן את חוגרת את התינוק צריכות לצאת מהחריץ המתאים לגובה כתפיו של התינוק (מעט מתחת לכתפיו).

הדקי את רצועות מושב הבטיחות לגופו של תינוקך, כך שניתן יהיה להכניס רק אצבע אחת בין גוף התינוק לבין הרצועה (בדקי את הרווח באזור הכתפיים). אם במושב יש מהדק פלסטיק לרצועות – שימי אותו בגובה בית השחי של התינוק. מהדק הפלסטיק גורם לחגורות המושב להיות מונחות על הכתפיים ולא מאפשר את גלישתן.

בפעם הראשונה שאת משתמשת במושב הבטיחות, עם העולל החדש שזה עתה יצא לאוויר העולם – הסתייעי בכרית המותאמת להחזקת ראשו. נסי להצל את החלון הצמוד למושב התינוק בכדי להקל עליו את החשיפה הפתאומית לאור.

הורים מאושרים אוחזים בתינוק
{**}