דלג לתפריט ראשי(מקש קיצור 1) דלג לתוכן(מקש קיצור 2) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 3)דלג למפת אתר (מקש קיצור 4)
אישה בהריון

כמה עולה לגדל תינוק

בזמן שבוע 40 להריון ובזמן ההריון בכלל חשוב לדעת על סוגיו כלכליות היכולות להיות אחרי לידת התינוק. למידע נוסף על שבועות הריון היכנסו לאתר מטרנה.

דאגות כלכליות – כמה עולה תינוק

"כמה יעלה לנו התינוק ?" אינה שאלה שנוהגים לשאול בישראל שוחרת הילודה. אך האמת היא כי יש צורך בבסיס כלכלי איתן על מנת לגדל ילד בצורה סבירה ומעלה.

גם זוגות שתכננו היטב הבאת ילד לעולם יודעים כי מדובר ב"תיק" כלכלי נכבד. החל מעסקת הלידה שמסתכמת באלפי שקלים בודדים דרך גידול תינוק צעיר המצריכה קניית מזון, חיתולים, תרופות וכד' בכמויות. ההוצאות לא פוסקות גם בהמשך כאשר הופך התינוק לפעוט, לילד ולנער. למעשה, ההוצאות הולכות וגדלות, קל וחומר כאשר מדובר במספר ילדים במשפחה אחת.

אם רוצים לשמור על רווחה מסוימת ובטחון כלכלי, יש מקום להביא שיקולים כלכליים בחשבון כאשר מתכננים את הילודה: תזמון הבאת הילד לעולם, ההפרשים בין ילד לילד וכד'. כאן בהחלט יש מקום לתכנון, אם כי ידוע כי לעיתים יש הפתעות בנושא ולא ניתן לתכנן זאת עד הסוף.

מה ניתן  לעשות בכל זאת ? לחסוך מראש, להקטין הוצאות ככל הניתן, לבצע קניות חכמות ולהעביר בגדים וצעצועים מילד לילד. וכן, להיות אותם המשוגעים לדבר אשר משתמשים ללא בושה בקופונים ומחפשים אחר מבצעים: בגיל בו התינוק שלכם הוא צרכן חיתולים נלהב, מומלץ בהחלט לתור אחרי מבצעים. גם בנושא תחליפי החלב יש לחפש את המבצעים ולא לקנות בקנאות במקום אחד. כך ניתן לצרף שקל לשקל ולחסוך במידה מסוימת בהוצאות.

נכון, הביגוד והצעצועים כבר אינם מצרכים יקרים כפי שהיו פעם. יחד עם זאת כאשר ההוצאות על גידול הילד מצטרפות לשאר ההוצאות הנכבדות של המשפחה העול הכלכלי כבד.

לכן, על מנת להפחית דאגות בעת גידול הילד, כדאי להיות צרכן חכם ולא לחשוב שמדובר ב"קמצנות" שעלולה לפגוע בילדכם.

 

אישה בהיריון מכניסה כסף לקופת חסכון
{**}