דלג לתפריט ראשי(מקש קיצור 1) דלג לתוכן(מקש קיצור 2) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 3)דלג למפת אתר (מקש קיצור 4)
אישה בהריון

סיפור אישי – על לידה באמבולנס

בזמן שבוע 25 להריון ובזמן ההריון בכלל חשוב לקרוא על סיפורים אישיים על לידה במקומות שונים. לפרטים נוספים על שבועות הריון היכנסו לאתר חברת מטרנה.

סיפור אישי – על לידה באמבולנס

מי מאיתנו לא קרא על יולדת זו או אחרת שילדה באמבולנס או בדרכה לבית החולים ? היו גם היו מקרים מעולם. לרובנו נשמע הסיפור פיקנטי, מעניין ואף על גבול הרכילות. איך זה קרה לה ? מה עשו היא ובעלה במקרה זה ? האם לה ולתינוק שלום ? מסתבר שלא מדובר בתענוג גדול, יש בעניין הרבה "דפיקות לב" ובכל מקרה עדיף לחסוך הרפתקה מסוג זה. מצד שני, יש הליכים מסוכנים הרבה יותר.

מסתבר שלפרמדיקים של מד"א יש ניסיון לא דל בכלל ביילוד. כל פרמדיק עובר הדרכה בנושא לידות ועם הזמן אף צובר ניסיון חיים לא קטן ביילוד.  לאברהם פרדי, נהג-חובש בסניף מד"א קרית שמונה מאגר סיפורים לא קטן אודות לידות שביצע באמבולנס. זכורה לו במיוחד לידה של תינוק במשקל 4.5 ק"ג שהחלה ב..כאבי בטן וחשש לאפנדציט. מספר פרדי, "הוזעקתי בעשר בלילה לפנות צעירה לבית החולים. היא התלוננה על כאבי בטן חזקים ביותר והתפתלה מכאבים. הרופא התורן של מד"א החליט שיש לפנותה לבית החולים. תוך כדי שאנו מחכים לאחות מד"א הבחנתי במשהו שחור בין הרגליים של הצעירה. לא האמנתי למראה עיני, מדובר היה בראש של תינוק...גופו הגיח מיד אחר כך. לקחתי אותם מיד לבית החולים, בלי לומר יותר מדי. הצעירה כלל לא ידעה כי הייתה בהיריון והרגישה בטוב כל התקופה."

לידה באמבולנס אינה מצב אידיאלי. יחד עם זאת, בכל אמבולנס יש ערכה סטרילית ללידה והפרמדיק מקבל תמיד הדרכה בנושא וצובר ידע וניסיון עם הזמן. האמבולנס מגיע בצורה המהירה ביותר לבית החולים והיולדת מקבלת את הטיפול הטוב ביותר האפשרי בתנאים שנוצרו.

בכל מקרה, לא כדאי לנסות ולדחות את ההגעה לבית החולים, מדוע להסתכן ? אם את בלידה ראשונה, עדיין אינך מודעת לדינאמיקה של גופך, וכיצד תתפתח הלידה. אם את בצירים סדירים וקרובים, לא כדאי לדחות את ההגעה לבית החולים. במקרה הגרוע, תופני אחר כבוד חזרה לביתך.

אם מדובר בלידה שנייה ומעלה, הרי שאת מודעת פחות או יותר לתהליך הלידה שלך. אם את יודעת שאת יולדת לידות בזק – הערכי מראש לעניין. אם את יודעת כי מלידה ללידה התהליך מתקצר – תכנני את ההגעה לבית החולים בהתאם ואל תחכי לרגע האחרון.

מעוניינת במידע נוסף על שבוע 25 להריון ? ניתן לקבל פרטים נוספים על שבועות ההריון השונים במאמרי האתר.

תינוק ישן
{**}