דלג לתפריט ראשי(מקש קיצור 1) דלג לתוכן(מקש קיצור 2) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 3)דלג למפת אתר (מקש קיצור 4)
אישה בהריון

לידה מאוחרת

בזמן שבוע 41 להריון ובזמן ההריון בכלל חשוב לדעת על לידה מאוחרת ומה ניתן לעשות בנושא. למידע ופרטים נוספים על שבועות הריון היכנסו לאתר חברת מטרנה.

על לידה מאוחרת - מה עושים כשהוא לא רוצה לצאת?

את התיק לבית החולים הכנת בשבוע 38. מיכל הדלק במכונית מלא כבר מספר שבועות. השכנה אמרה לך לפני שבועיים שאת "ממש בשלה". הבטן ממש נמוכה ואת ממש לחוצה ומצפה, אך מה לעשות, הצירים עדיין אינם באופק ואת כבר סופרת 41 שבועות. מסתבר שתאריך הלידה המשוער הוא רק המלצה.

גופך ונפשך כבר דואבים ועייפים. הלידה המתעכבת מורטת את עצבייך: בלילות קשה לך לישון בגלל הבטן הגדולה, העייפות, הבצקות, המשקל הכבד. קשה לעלות במדרגות, קוצר נשימה ומאוד מאוד חם לך.

מבחינה נפשית את חשה מרוטת עצבים: הביקורות בבית החולים הולכות ונהיות תכופות ויש רופאים שכבר מתחילים לזרוק לחלל האוויר מילים בלתי נעימות כמו "זירוז", "מים מקוניאלים" ועוד.

האם נותר מה לעשות ? להתפלל לצירים תמיד יהיה טוב. מעבר לכך תוכלי לנקוט במספר אמצעים אשר עשויים להעלות את הסיכוי לפתח לידה באופן טבעי וללא סיכון בטווח קרוב:

  • התעמלות מתונה.
  • קיום יחסי מין (בזרע הבעל ישנו חומר מזרז לידה טבעי).
  • רפלקסולוגיה.
  • מסאז´.
  • הליכה ועליה במדרגות.
  • דיקור סיני.

יחד עם זאת כדאי לזכור: תאריך הלידה המשוער הוא רק סטטיסטיקה. לא נולד התינוק שעדיין לא נולד. גופך יודע מתי להתחיל לידה, גם אם לא תעשי דבר. מדוע להלחיץ את היולדת ? מדוע להתייחס לעניין כאל בעיה ? השלווה הנפשית והרוגע ששורה על יולדת חשובים לא פחות. לעיתים לחץ מיותר עלול דווקא לגרום לבעיות.

כל דבר בעיתו, כך גם לידה. אין רע בלידה המתרחשת בשבוע 42. כל עוד הבדיקות טובות, ולעובר נוח ונעים ברחם, הרי שאין טעם לזרז לידה סתם.

 

בטן הריונית ועליה ציור של שעון
{**}