דלג לתפריט ראשי(מקש קיצור 1) דלג לתוכן(מקש קיצור 2) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 3)דלג למפת אתר (מקש קיצור 4)
אישה בהריון

לידות טבעיות על סוגיהן

בזמן שבוע 37 להריון ובזמן ההריון בכלל חשוב לדעת על סוגים שונים של לידות טבעיות. למידע ופרטים נוספים על שבועות הריון היכנסו לאתר חברת מטרנה - הכי קרוב לאמא.

הכנה ללידה – לידות טבעיות על סוגיהן

האם לידה טבעית היא פשוט לידה ללא אפידורל ? בהחלט לא. הלידה הטבעית הפכה לטרנד, שלא לומר ל"בון טון" של הלידות. במה מדובר ? אילו שיטות קיימות בתחום ?

ראשית יש להבהיר: לידה טבעית היא לידה המתבצעת ללא התערבות רפואית מתוך ראייה כי מדובר בהליך טבעי בו אין צורך להתערב מבחינה רפואית. בלידה הטבעית קיימים אמצעים אחרים המטפלים בכאבי הלידה. הלידה הטבעית היא למעשה השקפת עולם: גוף האישה שייך רק לה. הקצב, האמצעים ולמעשה ה"הפקה" כולה  שייכת ליולדת, ולא לצוות הרפואי. מכיוון שמדובר בהליך טבעי, אין צורך בזירוז, משככי כאבים, מוניטור, או לידת ואקום.

אילו שיטות קיימות ?

לידת מים: האישה מצויה באמבט מים בטמפרטורה הנוחה לה. היא נעה ומשנה תנועה בקלות בתוך המים ונהנית מהאפקט המרגיע של מים חמים המקלים על כאבי השרירים ומרפים אותם. נשים שיולדות בלידה מסוג זה חייבות לעבור קורס מיוחד של הכנה ללידה המכין אותן ומלמד אותן איך לתפקד במים.

שיטות לבואייה ולאמאג`: המבוססות על נשימה נכונה, שמטרתה להגביר את ריכוז החמצן בדם – דבר המקל ומפחית את הרגשת הכאב. עקרונות השיטה הם הרפיה עצמית, שינויי תנוחה, שימוש במוזיקה מתאימה ואהובה על ידי היולדת, עמעום אורות, שיתוף בן הזוג בהרפיות או ביצוע היפנוזה עצמית. שיטות אלה מבוצעות בדרך כלל בעזרת דולה ודורשות תרגול מצד האישה לפני הלידה עצמה.

טכניקות נוספות שמועילות הן:

תנועתיות רבה.

דמיון מודרך.

עיסוי, שיאצו.

רפואה משלימה כמו: דיקור סיני, רפלקסולוגיה, צמחי מרפא והומיאופתיה.

תמיכה נפשית ועידוד.

למעשה, כל לידה בה היולדת היא נותנת הטון, קובעת את הקצב ועוזרת לעצמה בתהליך ללא אמצעים חיצוניים תוגדר כלידה טבעית.

מעוניינת במידע נוסף על שבוע 37 להריון ? ניתן לקבל פרטים נוספים על שבועות ההריון השונים במאמרי האתר.

 

אישה לאחר לידה טבעית אוחזת תינוק
{**}