דלג לתפריט ראשי(מקש קיצור 1) דלג לתוכן(מקש קיצור 2) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 3)דלג למפת אתר (מקש קיצור 4)
אישה בהריון

הכול על לידת ואקום ומכשירים

כל מה שחשוב לדעת על לידת ואקום ומכשירים כאשר סיום הלידה נתקל בקשיים

לידת מכשירים, לא תמיד כזה נורא!

כל אישה מעוניינת בלידה הכי טבעית קלה וחלקה שיש, אולם לא תמיד הכל עובד על פי הציפיה. תהליך הלידה אינו צפוי ולעיתים עלולים להתעורר קשיים כאשר התינוק אינו יוצא, או כאשר הלידה אינה מתקדמת כראוי. במקרים כאלו הצוות הרפואי מסייע להשלים את תהליך הלידה בעזרת מכשור, פעולה אחת אחרונה לפני ההפניה לניתוח קייסרי.

לידת מכשירים מסייעת למנוע תשישות של העובר או של האם, ומונעת מצוקה של העובר העלולה להיגרם מכך. להלן הסוגים השונים של המכשירים ואופן השימוש בהם:
לידה באמצעות מלקחיים:
מלקחיים הן מכשיר בעל שתי כפות מתכת מעוקמות. המלקחיים מוחדרות על ידי הרופא בעדינות רבה אל הנרתיק, כאשר כל כף כזו מוצמדת לצד אחר בראשו של העובר. כאשר ישנו ציר מופעל כוח על המלקחיים וכך מנסים למשוך את התינוק החוצה. לידת מלקחיים תבוצע רק כאשר הרופא יודע בדיוק איפה ממוקם ראשו של התינוק.

לידה בסיוע ואקום:
בלידה זו עושים שימוש במכשיר שהוא משאבה אליה מחובר צינור גומי. באמצע צינוק הגומי ישנה ידית משיכה, ובקצה הצינור גביע מתכת קטן. את הגביע הקטן מצמידים לראשו של העובר, ובאמצעות ידית המשיכה מושכים אותו החוצה בסיוע של לחץ המשאבה. כוחה של המשאבה הוא בשיאה בזמן ציר, וכך באופן הדרגתי מסייעים לתינוק לצאת החוצה.

לרוב, לידת מכשירים לא מבצעים מספר פעמים. אם הצוות הרפואי לא נחל הצלחה בסיוע של מכשירים מפנים את היולדת לניתוח קייסרי. לידה בסיוע מכשירים היא לידה בסיכון גבוה, היא מצרכיה מיומנות רבה של הצוות הרפואי וכמובן הערכות מתאימה בחדר הלידה. לידת מכשירים מבוצעת בנוכחות רופא נוסף לרופא המבצע, בסיוע של אחיות וליווי צמוד של רופא ילדים.

מעוניינת במידע נוסף על שבוע 40 להריון ? ניתן לקבל פרטים נוספים על שבועות ההריון השונים במאמרי האתר.

 

תינוק בוכה
{**}