דלג לתפריט ראשי(מקש קיצור 1) דלג לתוכן(מקש קיצור 2) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 3)דלג למפת אתר (מקש קיצור 4)
אישה בהריון

מה לקנות לתינוק?

בזמן שבוע 38 להריון ובזמן ההריון בכלל חשוב לדעת אילו בגדים יש לקנות לתינוק בעונות השנה. למידע ופרטים נוספים על שבועות הריון היכנסו לאתר מטרנה - הכי קרוב לאמא.

מה לקנות לתינוק ? בגדים

תינוק קיץ או תינוק חורף, יש לעניין הלבשת התינוקות כלל ברזל: תינוקות צומחים כל כך מהר...אין טעם להתקבע על גודל מסוים, היות ומידת הבגדים היא עסק דינאמי ביותר בייחוד בשנה הראשונה לחייו של התינוק.

עם הלידה יש להצטייד במספר חליפות ובייבי גרו לתינוק: אם מדובר בלידת קיץ חליפות טריקו יעשו את העבודה. אם מדובר בלידת חורף, אז יש להלביש שתי שכבות, אחת מהן לפחות פלנל. לא כדאי יהיה לקנות יותר מדי בגדים במידת "ניו בורן", היות שהתינוק גדל במהירות. כדאי לקנות תמיד מידה אחת יותר: לתינוק בן חודש כדאי כבר לקנות את מידת שלושה חודשים, לתינוק בן שלושה חודשים את מידת חצי שנה וכו'.

בשלושת החודשים הראשונים לחיי התינוק מרבים להלביש את התינוקות בגופיות ומכנסיים עם רגליות.

אך ככל שהתינוק גדל ומתפתח הוא נהיה דינאמי יותר ויותר: מתהפך, מסתובב, זז ונע. לכן, נוח יהיה להלבישו משלב זה בבגדי גוף (קצרים או ארוכים – תלוי בעונת השנה), וכך לא תצאנה ממקומן החולצות/גופיות אשר הלבשת לו.

לצורך עידוד ההתפתחות המוטורית של התינוק, כדאי להפחית בשכבות. נכון, בחורף עלול להיות קר. אך בבית לא קר, הוא הרי מחומם. טוב תעשי אם תלבישי אותו בחורף בשתי שכבות לא עבות מדי, או אף בשכבה אחת טובה. כך לא יקשה על התינוק להתהפך ולפתח מיומנויות מוטוריות.

בקיץ המשימה פשוטה יותר, אין צורך בשכבות, בגד גוף מטריקו יעשה את המשימה. גם חוויית העירום היא חוויה נהדרת לתינוק. ממילא חם, וכך הוא ירגיש במיטבו: יוכל לזוז בחופשיות, ואם ילכלך בזמן ההאכלה, אין ממה לחשוש.

מעוניינת במידע נוסף על שבוע 38 להריון ? ניתן לקבל פרטים נוספים על שבועות ההריון השונים במאמרי האתר.

 

אישה בהיריון אוחזת מוצר בחנות
{**}