דלג לתפריט ראשי(מקש קיצור 1) דלג לתוכן(מקש קיצור 2) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 3)דלג למפת אתר (מקש קיצור 4)
אישה בהריון

מה קורה בבית החולים

בזמן שבוע 40 להריון ובזמן ההריון בכלל חשוב לדעת על מה קורה בבית החולים ומה סדר היום שם. למידע ופרטים נוספים על שבועות הריון היכנסו לאתר מטרנה.

הכנה ללידה – מה קורה בבית החולים. סדר יום

את אחרי הלידה. עייפה אך מאושרת, שמחה אך כואבת. חושבת לנוח מעט ? ובכן, מהר מאוד תגלי כי לא יוותר לך זמן רב לכך, גם כאשר את בבית היולדות. רוב בתי היולדות כיום נוהגים בשיטת הביות, כך שרוב שעות היום תינוקך יהיה צמוד אלייך, מלבד כשעתיים בצהריים ובשעות הלילה.

מניקה ? רוב האמהות נוהגות להניק, לפחות בשבועות הראשונים. אם כך, תקראי אחר כבוד פעם או פעמיים במשך הלילה להניק את תינוקך הצורח.

לפנות בוקר, לאחר שאת מנסה לגרד עוד כמה דקות שינה טרופה במיטתך, תשכמנה אותך אחיות מחלקת היולדות בצורה אכזרית (לקום להנקת בוקר !). מכיוון שסדר היום מדוקדק ביותר במחלקה ויש לכל הליך את שעתו הקבועה (שעת ביקור רופאים לנשים, שעת ביקור רופאים ליילודים, האכלות, רחצה, בדיקות וכד') הרי שלא תינתן לך האפשרות להתפנק ולגנוב עוד כמה דקות של שינה.

לאחר הנקת הבוקר תגלי שאת רעבה. ארוחת הבוקר תגיע בסביבות השעה שמונה. עד שתסיימי אותה תצטרכי כבר להמתין בחדר לביקור הרופאים, לבדיקה כיצד את מתאוששת מהלידה.

לאחר בדיקת הרופאים במחלקת יילודים, תיקראי לאסוף את התינוק שלך. בשעה 12:00 תוגש כבר ארוחת צהריים, אך למי יש זמן לאכול, בעצם ? עם תינוקך תשהי בנעימים עד שתגיע השעה 14:00.

אז תדרשי להחזיר את החמוד למחלקת היילודים עד השעה 16:00. בשעתיים יקרות אלה תנסי לתפוס תנומה או אפילו שינה ותנסי לנצל את השעות השקטות, לפני שתקחי שוב את תינוקך.

והנה, לפנות ערב מתחיל זרם המבקרים להציף את מחלקת יולדות. החדר מלא אנשים, שלך ושל שותפתך לחדר. מסתובבים במסדרונות, מדברים, אוכלים. בין לבין מוגשת ארוחת הערב בשעה 18:00, אבל למי יש זמן לאכול בעצם?

בשעה 20:00 אחרוני המבקרים עדיין מסתובבים במחלקה. את עדיין עם התינוק. בשעה 21:00 תתבקשי להחזירו למחלקת יילודים. והנה, את מייחלת כבר להיכנס למיטתך, לפני שקוראים לך להנקות לילה.

וזוהי רק ההתחלה.

 

אישה בהיריון לצד צוות בית החולים
{**}