דלג לתפריט ראשי(מקש קיצור 1) דלג לתוכן(מקש קיצור 2) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 3)דלג למפת אתר (מקש קיצור 4)
אישה בהריון

מה תפקיד המיילדת

בזמן שבוע 39 להריון ובזמן ההריון בכלל חשוב לדעת מה תפקיד המיילדת במהלך הלידה. למידע ופרטים נוספים על שבועות הריון היכנסו לאתר חברת מטרנה.

הכנה ללידה – מה תפקיד המיילדת

אתם בחדר הלידה. פגישה ראשונה עם המיילדת ואתם בשיא ההתרגשות. היא תהיה האישה אשר תעזור לכם לאורך כל הלידה ואשר בעזרתה תתראו בהקדם עם תינוקכם. חשוב ביותר לפיכך שתהיה כימיה ביניכם, בעת מאורע כל כך חשוב בחייכם. אך איך אפשר להגיע לכימיה ולקרבה כאשר מדובר באישה זרה שמעולם לא פגשתם ולעולם לא תראו שוב ?

תפקיד המיילדת לפיכך הוא בראש ובראשונה להיות הפסיכולוגית שלכם: להבין, לעודד, לתמוך, לתת בטחון. בייחוד כאשר מדובר בלידה ראשונה: כאשר הצירים כל כך כואבים, ההתרגשות גואה ואתם מרגישים במצב של חוסר שליטה חשוב לפגוש מיילדת טובה ואמהית. חשוב שתהיה זו מיילדת מנוסה ורגישה אשר תעניק לכם את כל התמיכה הרצויה. התזמון קריטי: אם המיילדת תשרה עליכם מיד בהתחלה את ההרגשה הנעימה, תחייך, תרגיע ותבין, הרי שכבר תקבלו רושם חיובי, תשתפו פעולה, תאמינו בה והלידה תתקדם בשלווה ובהצלחה.

מיומנות מקצועית

המיילדת תיתן ליולדת להתקדם בקצב שלה: לא תכריח לעשות חוקן, לא תלחץ בעניין לקיחת אפידורל או טשטוש. כל אלו הם דברים שיוכתבו על ידי היולדת וביוזמתה. יחד עם זאת, אם הלידה תתעכב, לא תתקדם כמצופה או תתפתח בכיוון בעייתי, הרי שכאן יהיה מקומה להתערב. לדוגמא, בלידה אשר מתארכת יותר מדי וראש העובר כבר התבסס באגן, תמליץ המיילדת על פקיעת מי השפיר על מנת לחזק את הצירים ולקדם את הלידה.

למיילדת ניסיון רב והיא נמצאת על מנת לשפר את הליך הלידה.

עם התקדמות הלידה לכיוון הרצוי ולקראת סופה תעזור המיילדת בשעת צירי הלחץ: תכוון את היולדת מתי ללחוץ ואיך, באיזה תנוחה עדיף לה להימצא, ותעזור לכופף ברכיים על מנת להקל לשלוף את התינוק.

במידה וקיימת בעיה בלידה יהיה זה תפקידה של המיילדת לזהות אותה מבעוד מועד ולהזעיק את הרופא לפני שהמצב נהיה מסוכן.

מעוניינת במידע נוסף על שבוע 39 להריון ? ניתן לקבל פרטים נוספים על שבועות ההריון השונים במאמרי האתר.

 

אישה היריונית בבית החולים ולצידה הצוות
{**}