דלג לתפריט ראשי(מקש קיצור 1) דלג לתוכן(מקש קיצור 2) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 3)דלג למפת אתר (מקש קיצור 4)
אישה בהריון

מתנות מהרך הנולד

בשבוע 39 להריון ובהריון בכלל חשוב לדעת דרכי התמודדות עם חששות של האחים הבוגרים לקראת הלידה. למידע ופרטים נוספים על שבועות הריון היכנסו לאתר מטרנה.

מתנות מהרך הנולד – להרגיל את האחים הבוגרים

גם אם אתם לפני לידה ובביתכם ילד בוגר כבן 6 או יותר, עדיין אין להקל ראש בטלטלה הרגשית הצפויה לו. גם אם מדובר בילד "טוב", עדין ומתחשב המצפה בכיליון עיניים ללידה של אח חדש, הרי שעדיין הוא נושא עמו חששות וחרדות, גם אם הוא מסתיר אותם היטב.

לפיכך, כדאי לתגמל את ילדכם הבכור, ולא משנה באיזה גיל מדובר. לצורך כך הורים רבים נוהגים לקנות מתנות ולהעניקם לילדם הבכור, "בשם התינוק". נכון, ייתכן כי הדבר ייראה מלאכותי והילד הבכור יבין כי מדובר למעשה במתנה מטעם הוריו. עדיין המשמעות היא הפניית תשומת לב אליו, ובזה העניין.

הפרטים הקטנים חשובים מאוד – אם כבר השקעתם זמן בקניית מתנה לילד, נסו לחדד את הקנייה לדבר בעל משמעות, או לדבר בעל ערך רגשי (לאו דווקא כספי) אותו יעריך הילד מאוד.

לעיתים המתנות הקטנות יעשו לו את זה: פנקס, מחברת צבעונית או ממש יומן בהם יוכל לרשום את מחשבותיו, משחק שתמיד חלם עליו ואשר שמרתם את קנייתו לאירוע מיוחד, בובה, קלטת, דיסק ועוד. המתנה שתקלע לטעמו ותרומם את מצב רוחו תהיה הטובה ביותר.

יחד עם זאת, אין לטעות ולחשוב שעל ידי הענקת מתנות תקנו את עולמו. לצורך כך תצטרכו לעמול קשה יותר ולנקוט ביוזמות מעמיקות יותר בשילוב עם המון המון אהבה.

מעוניינת במידע נוסף על שבוע 39 להריון ? ניתן לקבל פרטים נוספים על שבועות ההריון השונים במאמרי האתר.

 

תינוק מסתכל על קופסאות מתנה
{**}