דלג לתפריט ראשי(מקש קיצור 1) דלג לתוכן(מקש קיצור 2) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 3)דלג למפת אתר (מקש קיצור 4)
אישה בהריון

מכתבים לעובר ותיעוד ביומן היריון אישי

בזמן שבוע 23 להריון ובזמן ההריון בכלל חשוב לדעת על מכתבים לעובר ותיעוד ביומן הריון אישי. למידע ופרטים נוספים על שבועות הריון היכנסו לאתר מטרנה.

מכתבים לעובר ותיעוד ביומן היריון אישי

ההיריון הוא מסע מרתק. עבורך, עבור בן זוגך ועבור עוברך אשר צפוי להגיח לאוויר העולם לאחר תשעה חודשים ארוכים. בתהליך ההיריון אנו עסוקות לרוב בפאן הגופני של ההיריון, בייחוד כאשר מדובר בהיריון ראשון. תופעות ההיריון הן ייחודיות ולעיתים אף קיצוניות. הבטן המתעגלת, היקף הירכיים המשתנה, השדיים הגדלים, הכול חדש ומרתק. לאישה הטרודה בבחילות נוראיות ובהקאות יקשה להתרגש ולהתענג על ההיריון, למרות שידוע כי הכול לטובה בסופו של דבר.

נשים רבות סובלות מתופעות רבות מציקות בהיריון כמו עצירויות, צרבות, כאבי גב וכו'. לפיכך לא ייפלא כי עד שהן מתפנות "להתחבר" לצד הרגשי של ההיריון הוא כבר נמצא כמעט לקראת סופו ואז כבר אין טעם להתחיל ולרשום רשמים ורגשות...

בכל מקרה, מכתבים לעובר וכתיבת יומן היריון הם מתנה נפלאה לעצמך ולתינוקך שבדרך. התינוק אשר יגדל בסופו של דבר לישות עצמאית ישמח ויתענג לקרוא כל דף, ולשמוע על כל חוויה שעברת כאשר התהווה בתוכך. גם עבורך היומן יזכיר נשכחות. תתפלאי, אבל עוד תתגעגעי לתופעות ההיריון.

תוכלי להקל על עצמך אם תרכשי או תמצאי באינטרנט יומן בפורמט מסוים, אשר ינתב אותך ישירות לרישום השינויים בגופך ולכתיבת חוויותייך והרגשותייך באותו שבוע היריון. כך לא תבזבזי זמן יקר על היסחפות וכתיבה בלתי תכליתית, שהרי הרעיון העיקרי הוא תיעוד ההיריון. (סביר להניח שמרבית הנשים עסוקות ממילא).

נשים יצירתיות יותר דווקא לא ירצו לקנות יומן היריון "מוכן". ניתן בהחלט לרשום תיעוד אישי ביותר התחום בתאריכים ויחד עם זאת המפרט תחושות, רגשות, פחדים, חוויות וכד' בכל יום ויום של ההיריון. לעיתים יומן היריון מסוג זה עשוי לשמש כתראפיה נפלאה לאישה ההרה, בנוסף לתועלות הנוספות שלו (תיעוד, מתנה לתינוק וכד').

להתחבר לעובר

כאשר את כותבת יומן היריון את מתחברת נפשית לתינוקך אשר טרם נולד. הכתיבה עוזרת ללא ספק להתגבר על הקשיים הפיזיים שבהיריון. כפי שאתם ודאי מקפידים לצלם כל זווית בהיריון הרי שכתיבה המלווה את התחושות והרגשות במהלך ההיריון חשובה לא פחות.

תוך תהליך הכתיבה יינתן לך מענה לאהבה העצומה שאת ודאי חשה, עוד טרם נולד תינוקך.  ניתן כבר לדבר אל התינוק באמצעות המכתבים, לספר לו מה את חשה, למה את מצפה וכמה הוא אהוב.

היתרון הגדול של המילה הכתובה היא הישמרותה לנצח נצחים. היש מתנה טובה מזו ?

מעוניינת במידע נוסף על שבוע 23 להריון ? ניתן לקבל פרטים נוספים על שבועות ההריון השונים במאמרי האתר.

אישה בהיריון כותבת ביומן
{**}