דלג לתפריט ראשי(מקש קיצור 1) דלג לתוכן(מקש קיצור 2) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 3)דלג למפת אתר (מקש קיצור 4)
אישה בהריון

מהן תנוחות לידה נוחות?

במהלך שבוע 39 להריון וההריון בכלל חשוב לדעת אילה תנוחות לידה נוחות מאחרות. למידע ופרטים נוספים על שבועות הריון היכנסו לאתר חברת מטרנה - הכי קרוב לאמא.

באיזו תנוחה את יולדת?

כריעה, ישיבה, צד או גב, איזו תנוחה היא הטובה ביותר לשעת לידה? התשובה היא איזו תנוחה שנוחה ועדיפה לך. מה שחשוב הוא להיות בתנועה ככל הניתן במהלך הלידה ולשנות תנוחות על מנת לסייע לעובר להכנס לתעלת הלידה בצורה הטובה והנכונה יותר, כלומר שראשו יעבור בצורה חלקה בקוטר האגן.

שינוי תנוחות בעת הלידה היא פעולה אשר מסייעת לתהליך הלידה, ולהתקדמות טובה. קיימות תנוחות יותר מומלצות, כמו תנוחות העושות שימוש בכוח בכובד ופחות מומלצות, מה שחשוב הוא שאת תבחרי את התנוחות הנוחות לך, ללא קשר להמלצות. אין כל תועלת בתנוחה שהיא מומלצת אך אינה נוחה ליולדת, מאחר וזה רק מקשה על תהליך הלידה.

תנוחות מומלצות:
תנוחת רכינה: תנוחה זו מצוייה בין התנוחות המומלצות ללידה מאחר והיא מאפשרת מנוחה לאישה היולדת כאשר משקל הגוף שלה נוטה לפנים והגב אינו נושא בעומס. תנוחה זה מסייעת להפחתה בכאבי הגב ובהפחתת הלחץ על כלי הדם הגדולים, ומשפרת את זרימת הדם לרחם. היתרון הגדול בתנוחה זו היא המסאג' שתוכלי לקבל מבעלך בעת הלידה.

תנוחת עמידה: תנוחה זו מקלה על הלחץ שיוצרים מי השפיר וראשו של התינוק במהלך הלידה ומפחיתה את הכאבים. בתנוחה זו ישנו ניצול מקסימלי של כוח הכבידה לטובת הלידה, והיא מאפשרת לתינוק לרדת נכון יותר בתעלת הלידה. סיבובים של האגן תוך כדי הלידה מסייעים מאוד לתהליך.

תנוחה אסימטרית: תנוחה זו מתקיימת כאשר הגוף אינו במצב סימטרי כמו לדוגמא רגל אחת מורמת כאשר הרגל השניה על הריצפה. תנוחה זו מסייעת בהרחבת האגן, והיא מומלצת כאשר הלידה אינה מתקדמת כמצופה.

תנוחת השכיבה: תנוחת השכיבה אינה מומלצת למהלך הלידה מאחר ובתנוחה זו האם מכווצת את קוטר האגן, ובעצם מקטינה את תעלת הלידה בה אמור לעבור התינוק. תנוחה זו מנטרת לגמרי את כוח המשיכה, יוצרת לחץ על כלי הדם ועל הריאות ועשויה ליצור חוסר איזון בחמצן לאם ולתינוק. לעיתים, כאשר יש צורך בכל זאת בשכיבה, רצוי לשכב על הצד כאשר ישנה כרית תומכת ברגליים, כך האגן יוותר פתוח.

מעוניינת במידע נוסף על שבוע 39 להריון ? ניתן לקבל פרטים נוספים על שבועות ההריון השונים במאמרי האתר.

 

אישה בהיריון שוכבת על הצד
{**}