דלג לתפריט ראשי(מקש קיצור 1) דלג לתוכן(מקש קיצור 2) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 3)דלג למפת אתר (מקש קיצור 4)
אישה בהריון

תפיסות חדשות באימהות – עיקרון הרצף

בשבוע 33 להריון ובזמן ההריון בכלל חשוב לדעת על תפיסות חדשות באימהות ומה הוא עיקרון הרצף. למידע ופרטים נוספים על שבועות הריון היכנסו לאתר מטרנה.

תפיסות חדשות באימהות – עיקרון הרצף

מהו עיקרון הרצף ? האם מדובר ב"טרנד" או בהמלצה מוסמכת לגידול ילדים ? מסתבר שאין דרך אחת, מוחלטת ונכונה לגידול ילדים. כל הורה יעשה הטוב בעיניו, כמובן. יחד עם זאת, עיקרון הרצף חשף מספר נקודות מעניינות למחשבה ואף ליישום בתחום גידול תינוקות וילדים.

מהו עיקרון הרצף וכיצד הועלה ?

מעשה בניו יורקית בשם ג'ין לידלוף, אשר יצאה לטיול בג'ונגל בוונצואלה בשנות ה70 עם חבריה האיטלקיים, בחיפוש אחר יהלומים ואוצרות. במהלך הטיול שלה היא חיה במחיצת אינדיאנים, המנותקים לחלוטין מאוכלוסיית המערב, למעלה משנתיים. היא שמה לב שההתנהגות האינדיאניים, ובמיוחד של ילדיהם שונה באופן דרמטי מזו שלנו. הם נראו לה הרבה יותר מאושרים.

ג'ין החלה לפתח תפיסה לגבי טבע האדם המפענחת מדוע הילדים והמבוגרים בשבט האינדיאניים מאושרים.
בשנת  1975היא פרסמה את "עקרון הרצף".  ספרה תורגם לעשרות שפות ונמכר במיליוני עותקים בכל רחבי העולם עד היום. 

מה הן ההמלצות העיקריות לפי שיטה זו ?

עיקרון הרצף, הטרנד העכשווי בהורות, מכתיב שלא טוב לתסכל ילד ושצריך לתת לו מה שהוא רוצה מתי שהוא רוצה, אם זה דרך מגע או אוכל. הוא גם שולל פרידה מהילד. לדוגמא, שינה משותפת עם התינוק באותו החדר עד גיל מאוחר, גידול הילד בבית עד גיל מתקדם, הקפדה על נשיאת התינוק כמה שיותר וכד'.

עיקרון הרצף גרם לטלטלה בתחום גידול הילדים, וזו הייתה כוונת לידלוף. כדאי לזכור כי למרות שמדובר בטרנד יחסית חדש בישראל, הרי שהספר יצא בשלהי שנות השבעים בארצות הברית. כמו כל תיאוריה הוא הכיל המלצות קיצוניות על מנת להדגיש את עיקריו. האם יש לאמץ את עקרונותיו ? ברור כי כל הורה יבחר מה לאמץ וכמה, אם בכלל. בכל מקרה, הספר עורר ומעורר הדים גדולים, וגרר גל של ביקורות שליליות, ולא רק תשבוחות.

מעוניינת במידע נוסף על שבוע 33 להריון ? ניתן לקבל פרטים נוספים על שבועות ההריון השונים במאמרי האתר. 

 

אישה אוחזת תינוק לאחר לידה
{**}