דלג לתפריט ראשי(מקש קיצור 1) דלג לתוכן(מקש קיצור 2) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 3)דלג למפת אתר (מקש קיצור 4)
אישה בהריון

תחושת העובר ברחם

לעובר ברחם האם חיים שלמים: הוא מהלך, בועט, מסתכל, מקשיב, טועם ומגיב למתרחש בגוף האם ומחוצה לו. אצל האישה ההרה כל תנועת עובר שהיא חשה מרגיעה אותה. זוהי דרישת שלום מהתינוק שבדרך, וזו דרך נפלאה לדעת שהכול תקין איתו.

האם לעובר סדר יום ברחם ? מסתבר שכן. לא צריך להיות מומחה גדול כדי להבחין בדפוסי בעיטות קבועים פחות או יותר. הבעיטות של הבוקר, הבעיטות שבערב, השינה באמצע היום. כמו כן מגיב העובר בתזוזות נמרצות כאשר האישה נמצאת בבדיקת האולטרה סאונד. אז הוא מגיב בתנועות ובתזוזות כאשר המתמר מוצמד לבטן אמו ובדיוק מפריע לו בשנתו הנעימה.

כל אישה הרה מצפה ליום בו תתחיל להרגיש את עוברה. גם אישה אשר לה זהו היריון שני או השלישי תשמח ותתרגש להרגיש את ה"דגיג" שלה בפעם הראשונה. מרגע זה ואילך ילכו ויתחזקו התנועות ויהפכו עם התקדמות ההיריון לאינדיקציה לחיוניותו של העובר.

בשליש השלישי התנועות של הדג כבר חזקות, והן מזכירות יותר מתאגרף צעיר. לעיתים ניתן אף ממש לראות את הבטן משנה צורה, בהתאם לתנוחת העובר שבתוכה, ולראות ממש את הבעיטות, ללא צורך במישוש הבטן.

במודע או שלא במודע נוטות נשים רבות למשש את בטנן, לשים את ידיהן עליה באופן תדיר וליצור תוך כדי כך מעין מגע עם התינוק. הרגשת תנועות העובר עוזרת מאוד להרגשת החיבור עימו. לעיתים ניתן אף ממש לזהות את מיקום ראשו וגפיו בתוך הבטן.

ולבסוף, כאשר החודש התשיעי הולך ומעיק אמא טבע דואגת לכך שהלידה תגיע בדיוק בזמן. התינוק מגיח לאוויר העולם וניתן להכיר מקרוב את הדגיגון ששחה במי השפיר תשעה חודשים.

מעוניינת במידע נוסף על שבוע 29 להריון ? ניתן לקבל פרטים נוספים על שבועות ההריון השונים במאמרי האתר.

אישה בהיריון שמה ידיה על הבטן
{**}