דלג לתפריט ראשי(מקש קיצור 1) דלג לתוכן(מקש קיצור 2) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 3)דלג למפת אתר (מקש קיצור 4)
תינוקות משחקים

מישות תלותית לפעוט שיודע בדיוק מה הוא רוצה

תינוקכם גדל והופך מישות תלותית, שאינה יכולה לעשות צעד (תרתי משמע) בלעדיכם, לפעוט, המתרוצץ לו לבדו, עומד על שלו, צועק, דורש, בועט, בעל רצונות משלו, צרכים משלו, בקיצור איש קטן.

שינוי בהרגלי ההתנהגות, האכילה והשינה בקרב הפעוט הוא דבר שכיח, אך לעיתים מפחיד הורים רבים. לפתע תגלו, איך תינוקכם הקטן והחייכן, הופך לבעל אישיות עצמאית, העומד על רצונותיו ודרישותיו והופך לבררן יותר ויותר. פעוטות נוטים לשנות את דפוסי האכילה שלהם, עם גדילתם. אם פעם יכולת להאכיל את תינוקך בכף מרק או בבקבוק, כעת, יחליט הפעוט בעצמו אם הארוחה לטעמו ועשוי להעליב אותך על השקעתך, בהתזת המחית הישר לפרצופך על אף  עמלך הרב שהשקעת ובאהבה הרבה שהכנת. 

פעוטות אוכלים כמות קטנה יותר של מזון ובאופן בררני יותר, אך לנו נדמה שהפעוט אינו אוכל מספיק. אל דאגה, פעוטות יודעים לבטא טוב מאד את צרכיהם במידה ויהיו רעבים. לא תמיד תהיה להם הסבלנות לשבת לאכול ארוחה מלאה, ולכן עדיף לארגן את היום סביב ארוחות קטנות. חלוקה לארוחות קטנות ותכופות תאפשר שמירה על רמה תקינה של סוכר בדם ותהווה פתרון לשלב ההתפתחותי הנוכחי של הפעוט. יכולתם המוטורית לתפוס ולאחוז בדברים, תדרבן אותם להחזיק לבד מזון ולאכול בכוחות עצמם.

פעוטות עסוקים מאד בחקירת העולם שמסביבם. יכולתם ללכת, לנוע, להסתובב ולהתנהל בעצמם, מושכת אותם לגירויים סביבתיים רבים והם נוטים לסקור ולבדוק כל דבר ובעיקר – באמצעות הפה. על כן יש לשים לב ולשמור. לאפשר להם מרחב תנועה, על מנת שירגישו בטחון ועצמאות , אך כמובן תוך הקפדה שחלילה לא יפגעו או יפצעו.

פעוטות נוסעים על מכינית צעצוע אדומה
{**}