דלג לתפריט ראשי(מקש קיצור 1) דלג לתוכן(מקש קיצור 2) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 3)דלג למפת אתר (מקש קיצור 4)
תזונת תינוקות

תזונת תינוקות

כתבות לפי חודשי התפתחות

תזונה מגיל 0+ חודשים

ידוע לכל, כי חלב אם הוא המזון הטוב והמומלץ עבור תינוקך. במידה ובחרתם לתת לתינוקכם תחליף מזון לתינוקות, חשוב שיהיה מותאם לשלב ההתפתחותי שלו.  בהמשך הדף תוכלו לקבל מידע שימושי ועצות להנקה מוצלחת , וכן כתבות על מגוון תחליפי החלב של מטרנה, יתרונותיהם והאופן שבו יש להתאימם להתפתחות של הבייבי שלכם.

4+ חודשים

מתי משלבים הנקה ובקבוק, מתי מתחיל לחשוף את הבייבי למזונות משלימים וממה בעצם מתחילים? התינוק שלכם כבר בין ארבעה חודשים. מגוון כתבות וטיפים בנושאי תזונת תינוקות לגיל זה בהמשך הדף.

תזונה מגיל 6+ חודשים

כמויות המזון המשלים גדלות בהדרגה, והבייבי שלכם אוכל ארוחה שלמה. משרד הבריאות ממליץ להאכיל את תינוקכם במזונות עשירים בברזל כמו בשר, קטניות ודייסות מעושרות בברזל, ובמזונות העשירים בויטמין C  כמו פירות וירקות . עוד מידע והמלצות תזונתיות לתינוק בהמשך הדף.

תזונה מגיל 9+ חודשים

הבייבי שלכם מפתח אחיזת צבת, המאפשרת לו לאחוז במזונות שונות, ואט אט לפתח אכילה עצמאית. בהדרגה המזונות הופכים מוצקים יותר. זה הזמן לשלב  בתזונת תינוקכם "מזון אצבעות" –ירקות מבושלים ופירות רכים, החתוכים בהתאמה ליכולת האחיזה של ילדכם, כמו גם קוביות של לחם, גבינה, פסטה ואף חתיכות של בשר ועוף מבושלים. למידע נוסף, עברו לכתבות שבהמשך הדף.

תזונה מגיל 12+ חודשים

תזונה בגיל שנה מתאפיינת בעצמאות הולכת וגדילה של תינוקכם. לא רק שהוא רוצה, יותר ויותר, לאכול לבד, הוא גם מפתח העדפות וטעמים משלו. איך מפתחים הרגלי אכילה נכונים ? איך מעודדים עצמאות מחד, אך לא מוותרים על תזונה בריאה מאידך ? כל זאת ועוד בכתבות שבהמשך הדף.

תזונה מגיל שנתיים+

בגיל שנתיים, הילד שלכם מבסס את הרגלי האכילה שלו. חשוב לשים לב ל"סדר היום התזונתי שלו" – להקפיד על ארוחת בוקר, להשתדל לאכול לפחות ארוחה משפחתית אחת במהלך היום, ולהקפיד גם על אכילה של פירות וירקות. למידע שימושי וטיפים תזונתיים עברו לכתבות שבהמשך הדף.

תזונת התינוק היא אחד האלמנטים החשובים ביותר להתפתחותו התקינה והבריאה. בעמוד זה, תוכלו לקרוא את כל מה שחשוב לדעת על שלבי תזונת התינוק מרגע שנולד ועד להפיכתו לפעוט.

{**}