דלג לתפריט ראשי(מקש קיצור 1) דלג לתוכן(מקש קיצור 2) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 3)דלג למפת אתר (מקש קיצור 4)
תזונת תינוקות

להרגיל את הילדים לפירות: כך תעשו זאת נכון

פירות בעולם התזונה של הילדים: מתי אפשר להתחיל? מה התפקיד של ההורים? וכמובן – מה עם הפירות היבשים?

פירותינו צבעוניים, טעימים ובריאים לכן כדאי ומומלץ לשלבם בתפריט החל מגיל המעבר למזון מוצק כמומלץ ע"י משרד הבריאות ובכך להנחיל הרגלים בריאים, כי הרגלים שמתחילים בינקות מלווים את ילדכם להמשך החיים.

טיפים שיעזרו לכם ההורים לגרום לילדים קטנים לאכול פירות:

  • חשוב להציע להם מגוון רחב של אפשרויות, במגוון צבעים וצורות
  • זכרו שאתם משמשים מודל  לחיקוי ולכן אכלו בעצמכם פירות בכל הזדמנות ליד הילדים.
  •  תופתעו לגלות שצלחת צבעונית עם פירות חתוכים שמונחת על שולחן האוכל המשפחתי מחוסלת על ידי הקטנטנים מבלי שתרגישו – רק בגלל איך שהיא נראית.

צאו לגינה עם מחיות פרי לתינוקות או עם חתיכות פרי כמזון אצבעות (כדוגמת חתיכות של בננה, אגס או תפוח מקולפים). זה מאפשר תרגול של אכילה עצמאית, התורמת להתפתחות.

כמה אזהרות: חשוב להדגיש, בשל הסיכון לחנק אין לתת פירות יבשים כמו צימוקים, תאנים, משמשים, תמרים ואגוזים למיניהם ויש לחצות פירות עגולים כגון ענבים עד גיל 5. החשש בפירות יבשים הוא מרקמם הדביק והקושי ללעוס אותם בגיל בו עדיין קיימת חוסר בשלות של דרכי הנשימה ויכולת הלעיסה ורפלקס השיעול - אינם מפותחים דיו בכדי להוציא מזון שחדר לדרכי הנשימה.

מחיות מטרנה -  פירות היישר מהטבע

מטרנה מציעה את המחיות המוכרות והאהובות, שעשויות מפירות וירקות טבעיים שנבחרו במיוחד עבור מזון תינוקות. מחיות מטרנה מיוצרות ללא חומרים משמרים, ללא תוספת סוכר ומלח, וללא חומרי טעם וריח, ומציעות לאם ולתינוק את המומחיות של מטרנה בתזונת תינוקות ופעוטות, בשילוב ניסיון ואיכות.

סדרת מחיות מטרנה היא הזדמנות לארוחת פירות מובחרים טעימה, המאפשרת גיוון והתנסות בטעמים שונים, האהובים במיוחד על תינוקות ופעוטות. לכל שאלה בנושא אפשר לפנות למרכז לייעוץ תזונתי של מטרנה בטלפון 1800-32-33-33.

רוצה לקבל תפריט יומי ושבועי לתינוקך? חדש באתר מטרנה - תפריט עם מבחר הצעות ומתכונים לארוחות מזינות, המתאימות לתינוקות ולפעוטות. לקבלת ה"טפריט" לחצו כאן

תינוק עם סלסלת פירות
{**}