דלג לתפריט ראשי(מקש קיצור 1) דלג לתוכן(מקש קיצור 2) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 3)דלג למפת אתר (מקש קיצור 4)
תזונת תינוקות

תזונה נכונה ומאוזנת – כבר בגיל שנה

לפני פחות משנה הוא היה רק תינוק קטנטן שבעיקר אכל וישן, ועכשיו מדובר בפעוט פעיל ועצמאי יותר שכבר אוכל מהתפריט המשפחתי. גם בגיל זה חשוב להמשיך ולדאוג לתזונה מגוונת ולהקנות לו הרגלים נכונים. לפניך כמה טיפים חשובים לתזונה נכונה ומאוזנת לשלב שאחרי הינקות.

הקטנצ'יק שלך כבר בן שנה? מזל טוב! בהחלט מדובר באירוע מרגש, אבל גם באבן דרך בהתפתחות הילד, מכיוון שבגיל שנה מסתיימת לה תקופת הגדילה וההתפתחות המשמעותית ביותר, והתינוק למעשה הופך לפעוט.

רק לפני שנה הוא עוד היה תינוק קטנטן שבעיקר אכל וישן (ובכה), ואילו עכשיו מדובר כבר בפעוט פעיל ועצמאי יותר, שיודע להגיד כמה מילים ואוכל כבר מגוון מזונות מהתפריט המשפחתי. בגיל זה מתחילים ניצני עצמאות המתבטאים בין היתר גם סביב נושא האכילה. הקטנטנים רוצים לבחור את המזון שלהם בעצמם, לאכול לבד (למרות שחלק מהאוכל מגיע לפעמים למקומות אחרים, ולאו דווקא לפה) וחלקם מתחילים להיות יותר בררנים.

בגיל הזה, לרוב, הפעוט כבר נמצא במסגרת כמו גן או משפחתון וחשוב לוודא כי הוא מקבל את כל מה שחשוב לו מבחינה תזונתית גם שם.

להציע לפעוט תפריט מגוון של המזונות שהוא אוהב ומזונות חדשים

קצב הגדילה של הפעוט אמנם אינו כה מהיר כמו בשנת החיים הראשונה, אך עדיין חשוב שהוא יאכל היטב ומאוזן, וירכוש הרגלי אכילה בריאים. עכשיו כשהוא כבר 'גדול', קל יותר להושיב אותו לשולחן המשפחה, שם הוא יכול ליהנות מהחוויה המשפחתית המשותפת ולאכול ממגוון המאכלים של כולם..

הקפידו להמשיך ולהציע לפעוט שלכם תפריט מגוון המכיל את המזונות שהוא כבר מכיר ואוהב, ולצדם מזונות חדשים. תפריט בריא ומגוון צריך לכלול רכיבים רבים, בהם בשר ועוף, ביצים ומוצרי חלב, דגנים (רצוי מלאים) וקטניות, ופירות וירקות ב5 צבעים.

תחליף חלב- תרכובת מזון לתינוק (תמ"ל) – השלמה תזונתית שבה הפעוט מקבל את כל מה שהוא צריך

בשלב הזה אמנם כבר מותר לתת לתינוק חלב כמקור חשוב לסידן, אך חשוב לזכור שתחליף החלב-תמ"ל המתאים לגיל זה (שלב 3), עשיר בוויטמינים ובמינרלים, ובמיוחד בברזל, שמוסיף להיות רכיב תזונה חשוב מאוד לגדילה ולהתפתחות גם לאחר גיל שנה.

מחקרי צריכה מראים כי פעוטות רבים ממשיכים לשתות תחליפי חלב - תמ"ל גם לאחר גיל שנה. לאור העובדה כי הם גם נהנים מהם - זוהי הזדמנות מצוינת להשלמת הוויטמינים, המינרלים ואבות המזון, שהילדים כל כך זקוקים להם.

מטרנה אקסטרה קר שלב 3 מועשרת בוויטמינים, במינרלים ובפרוביוטיקה, ושילוב של בקבוק עד שניים ביום בתזונה של פעוט שאוכל כמעט הכל מתפריט המשפחה - מהווה השלמה תזונתית המשמשת לו 'רשת ביטחון', שבמסגרתה הוא מקבל את כל מה שהוא צריך. בקבוק מטרנה של כ-240 מ"ל מספק 1/3 מכמות החלבון המומלצת, כ-40% מקצובת הברזל והסידן והוא מועשר בפרוביוטיקה 

רוצה לקבל תפריט יומי ושבועי לתינוקך? חדש באתר מטרנה - תפריט עם מבחר הצעות ומתכונים לארוחות מזינות, המתאימות לתינוקות ולפעוטות. לקבלת ה"טפריט" לחצו כאן

אם ובנה יושבים על השטיח בעודה מאכילה אותו
{**}