דלג לתפריט ראשי(מקש קיצור 1) דלג לתוכן(מקש קיצור 2) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 3)דלג למפת אתר (מקש קיצור 4)
יד של פעוט ולצידה בקבוק

מעבר לשימוש בבקבוק - כך תעשו זאת נכון

כל אמא מכירה את הרגע המאתגר הזה בו היא מכירה לתינוקה לראשונה את הבקבוק, והוא מצידו לא מביע עניין רב ואף מסיט את הראש מהאובייקט המוזר והלא מוכר הזה. לפניכן מספר טיפים ועצות לעבור את התהליך בהצלחה המרבית.

המעבר להזנה מבקבוק יכול להיות מאתגר ולא פשוט בעיקר עבור תינוקות ואמהות שכה רגילים ואוהבים את ההנקה, אך מה לעשות מגיע הרגע בו האמא מעוניינת לחזור לעבודה או רוצה שתהיה לה אפשרות להיות מספר שעות ללא תינוקה והגיע הזמן להרגילו לאכול גם מבקבוק.
 
עשי הכל בהדרגה
תינוקות שהתרגלו להנקה עלולים לסרב 'לקבל עליהם' את הבקבוק. הסוד, במקרה כזה, הוא לעשות הכל בהדרגה. הדרך המומלצת היא להתחיל לשלב לאט לאט ובזהירות את תחליף החלב (התמ"ל) בתזונתו הקבועה של התינוק. בדיוק לשם כך אפשר להיעזר במארז מטרנה אקסטרה קר 'טו גו', ולא להתחיל ממארז גדול של תמ"ל (זה משתלם יותר גם כלכלית), ולנסות לשלב ארוחה משקית אחת, שהיא בעצם מנה אחת ולראות את תגובת התינוק. במידה והכל תקין אפשר להכניס ולשלב בהדרגה שקית נוספת. מארזי הטו גו מאד נוחים למניקות אשר רק לעיתים רחוקות בוחרות להשתמש בתמ"ל כיוון שהוא מאפשר להכין מנה אחת ולשמור את האחרות למשך זמן ארוך, בניגוד לקופסה גדולה אותה יש לסיים בתוך 30 יום מרגע הפתיחה.

הבקבוק הוא חבר
ישנם תינוקות שנרתעים מהחפץ הזה שנקרא בקבוק, בין אם מצורתו, גודלו או כל דבר אחר, לכו תבינו ראש של תינוקות. במקרה כזה מומלץ, שתציגו לתינוקכן את הבקבוק ככלי ממנו הוא אמור לינוק אפילו לפני שהוא בפועל אמור לאכול ממנו, למשל, נסו להכניס את הבקבוק למאגר המשחקים. במילים אחרות, העניקו לתינוקכן צעצוע חדש, 'בקבוק', תנו לו לשחק איתו ולהכיר אותו, עד שיתרגל.
 
 יש לך הזדמנות להיעזר גם באחרים
על מנת להרגיל את התינוק לבקבוק צריך מעט לאתגר אותו. בתור התחלה, מומלץ להיפרד בהדרגה מתנוחת הערסול המוכרת של ההנקה כיוון שהיא עלולה להקשות על התינוק (שכבר התרגל שאם הוא בתנוחה כזו הוא אמור לינוק). נסו להתמקד בתנוחות המדמות מצב ישיבה, סלקל או טרמפולינה בזמן ההאכלה. בנוסף, לפחות בהתחלה, יש לבחור לבקבוק פטמה המיועדת לזרימה איטית בכדי לדמות עבור התינוק את אותו מאמץ שהשקיע בהנקה. תינוקות רבים מסרבים בהתחלה לקבל ארוחה מבקבוק מאמא כי ממנה הם רגילים ומצפים לינוק. זו בדיוק ההזדמנות של אבא להיות שותף להאכלה!

קל, מהיר ונח
מארז 'טו גו' מגיע מחולק למנות כך שגם אם מזדמן לכן לעיתים הצורך בהאכלה מבקבוק, בין אם זה כשהבונבון אצל סבתא או עם הבייביסיטר או שיצאתם לטיול קטן בפארק, מארז טו גו הוא פתרון נח להכנה קלה ומהירה של בקבוק בכל זמן ובכל מקום. 

 

תינוק ובקבוק תחליף חלב
{**}