דלג לתפריט ראשי(מקש קיצור 1) דלג לתוכן(מקש קיצור 2) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 3)דלג למפת אתר (מקש קיצור 4)
יד של פעוט ולצידה בקבוק

פרוביוטיקה – החיידקים הידידותיים

כל אחד מאיתנו, ההורים, מכיר את השנה הראשונה בפעוטון או בגן הילדים, שם עלולים הזאטוטים לחטוף מחלות שונות, גם לעיתים קרובות. הסיבה לכך היא השהייה הצמודה של הפעוטות אלה לאלה והנטייה שלהם להידבקות.

עם זאת, חשוב להבהיר כי זוהי למעשה הדרך שבה המערכת החיסונית של התינוקות והפעוטות מתפתחת ומתחזקת. יחד עם זאת, להורים יש את היכולת לסייע במניעת חלק מהמצבים הלא נעימים האלו.

אז מה ניתן לעשות ?

שמירה  על היגיינה - צריך לוודא שגם בגן הילדים וגם בבית מקפידים על פעולות חשובות כמו שטיפת ידיים עם מים וסבון לאחר החלפת החיתולים ולפני הגשת האוכל, שימוש במגבות אישיות ואוורור יומי של החדרים בהם שוהים הילדים - גם כשקר בחוץ, כמו עכשיו. בנוסף, חשוב שבגן יהיו כללים ברורים לגבי חזרה של תינוקות ופעוטות בתום מחלה, על מנת למנוע הדבקת ילדים אחרים.

התינוקות, כידוע, לומדים להכיר את העולם "דרך הפה", כשהם מכניסים אל הפה כמעט כל דבר שנקרה בדרכם. ההתנהגות הטבעית הזאת, לצד זחילה על הרצפה ושהות לצד פעוטות נוספים במסגרת של גן שכוללת מגע אינטנסיבי ביניהם, חושפת את קבוצת הגיל הזאת לחיידקים רבים.

פרוביוטיקה לחיזוק ההגנה הטבעית - החשיפה לחיידקים הכרחית לחיזוק המערכת החיסונית, וכשם שהתינוק נחשף לחיידקים מעוררי מחלות שנמצאים בסביבתו, חשוב מאוד שייחשף גם לחיידקים פרוביוטיים, שהם חיידקים ידידותיים המטיבים עם גופו באמצעות הוספתם לתפריט באופן יומיומי. החשיפה הראשונית לחיידקים פרוביוטיים מתחילה כבר בלידה במהלכה מקבל התינוק את מנת הפרוביוטיקה הראשונה שלו שיש הטוענים שמשמשת כ'מתג' הפעלה של מערכת החיסון.  ולא בכדי גם חלב אם מכיל פרוביוטיקה.

 

תינוק שמח שוכב על ביטנו
{**}