Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
חפש
שתפו את Article
X
חיבוק בין אמא לפעוט

בילוי זמן איכות עם התינוק

 

התינוק הקטן שלכם גדל והוא צועד לקראת היותו פעוט. הוא עושה את צעדיו הראשונים, הוא כבר מבין לא מעט מילים וייתכן שאף מתחיל לדבר. הכישורים המוטורים והכישורים הקוגניטיביים שלו הולכים ומשתכללים. מצד שני, הוא עדיין תינוק. מה הם הבילויים הנכונים לגילו? כיצד ניתן לנצל את הזמן בצורה הטובה והמהנה ביותר?

חשוב לזכור כי לא מומלץ להלעיט את התינוק ביתר פעילות. אחרי הכול, עדיין מדובר בעולל צעיר מאוד עם יכולת ריכוז מוגבלת, המתעייף מהר, ועם סף סבלנות לא גבוה במיוחד. התינוק שגילה זה עתה את חדוות ההליכה ינסה בכל מחיר לתרגל את התגלית החדשה. מכאן שלא מומלץ לאמץ פעילויות הדורשות ישיבה ממושכת.

זמן איכות עם תינוקכם יכול להסתכם במספר פעולות אשר לכם ייראו פשוטות, אולם עבורו הן עולם ומלואו:

  • "לצייר" ביחד – כאן תצרו ציור ביחד. תוכלו לרפרף ולהזכיר את נושא הצבעים, תוך כדי ציור.
  • לקרוא ספרים –  הקריאו כאילו הוא ממש מבין את הנאמר. מהר מאוד תגלו שהוא מבין, זוכר ומפנים, מהר מכפי שתדמיינו.
  • לבנות מגדל קוביות – הזדמנות נהדרת לפתח את המוטוריקה של התינוק, לתרגל את עניין הצבעים ולפתח את עולם הדמיון.
  • להרכיב פזל – עצם ההצלחה אינה חשובה. הרעיון הוא לבצע פעילות ביחד. אפשר להסביר לתינוק מה מצויר בתמונה, להעלות את נושא המספרים (מספר חלקי הפזל) ולהראות את התוצאה לפעילות שהיא התמונה המושלמת.
  • פארק השעשועים השכונתי – ישיבה עם התינוק בארגז החול והתעסקות עם החול יכולה להיות פעילות מהנה מאוד עבורו. המגע עם החול, יצירת ה"ארמונות" תהיה עולם ומלואו עבורו. לחילופין, ניתן לעזור לו לשכלל את כישוריו המוטורים במגלשה ובסולם וממש לראות אותו קורן ומאושר בזמן הטיפוס. .
  • ג'ימבורי – יחד תוכלו "להשתטות", וכדרך אגב לפתח את המוטוריקה של תינוקכם. קפצו יחד, התנדנדו יחד ותקבלו ים של חיוכים ומשובים חיוביים מתינוקכם.
  • עיסוי תינוקות – פעילות זו מומלצת בדרך כלל בגיל צעיר יותר, כאשר התינוק פחות נייד, אך יש תינוקות הנהנים מאוד ממגע מרגיע גם בגיל זה למרות שכבר אינם נייחים. מדוע לא לבצע עיסוי גם בגיל זה וליהנות מהקרבה הפיזית, מהרגעת שרירי הגוף ומרגעי שלווה קסומים?
  • משחקיות – לעיתים המשחקים שבבית כבר מוצו ונמאסו. לשם כך ניתן לקפוץ מדי פעם לבקר במשחקייה השכונתית. עברו עם התינוק מפינה לפינה לפי רצונו. עודדו אותו לגלות ולחקור משחקים חדשים. שחקו איתו ושבחו אותו על כל "חוכמה" שלו.
  • חוגים – ישנם מספר חוגים המיועדים לקטנטנים בני כשנה. חוגי התעמלות שמכונים בדר"כ ג'ימבורי, ליווי התפתחותי לתינוקות, בייבי יוגה, חוגי "שחיה" לתינוקות. החשוב מכל הוא שזמן החוג הוא זמן איכות של ההורה והתינוק. מאחר והמסגרת קבועה (יום ושעה) תהיו בטוחים ששעת האיכות המתוכננת אכן תצא לפועל – מומלץ מאוד לאבות עסוקים לתינוקות.

לסיכום, אין חשיבות לסוג הפעילות. מה שכן חשוב הוא כי בכל פעילות תהיה אינטראקציה ביניכם, ושתינוקכם יזכה למלוא תשומת הלב שלכם, ללא הפרעות מצד אחיו, או מצד צלצולי הטלפון הסלולרי שלכם. צפו בתינוקכם משחק מבלי להנחותו מה עליו לעשות. תגלו שהקטן הזה הוא חכם גדול. דברו איתו כאילו דיברתם עם אדם בוגר. בכל פעולה או משחק תוכלו לגלות צדדים נוספים שלא הכרתם בתינוקכם.

 

קראו עוד

למה כדאי לכם להצטרף למועדון מטרנה?

תוכן רלוונטי
חפש

עדיין לא מצאתם את מה שאתם מחפשים?

נסו את מנוע השאלות החכם שלנו. תמיד יש לנו משהו בשבילכם