תינוקות מטרנה
  • שלב ההריון
  • תינוק בן 0+ חודשים
  • תינוק בגיל 4+ חודשים
  • תינוק בן 6+ חודשים
  • תינוק בן 9+ חודשים
  • תינוק בן 12 + חודשים
  • תינוק בגיל שנתיים+

שבועות הריון

שבוע 10 להריון
לרוב תחילת כל הריון מאופיינת בבחילות ואף לעיתים הקאות אך אלה יעברו בשבועות ההריון הראשונים. איזה בדיקות כדאי לבצע, ואילו איברים כבר פיתח העובר?
שבוע 11 להריון
הגיע הזמן לבדיקת שקיפות עורפית, שתראה לך שהעובר כבר נראה ממש אנושי ואולי אף תוכלי לדעת אם מדובר בבת או בבן. וגם: מהם חומרים טרטוגניים ואיך הם עלולים להזיק לעוברך?
שבוע 12 להריון
את נמצאת בסוף הטרימסטר הראשון להריון ואם טרם סיפרת לחברים ולמשפחה, אולי תמצאי לנכון לספר עכשיו, עם התקדמות שבועות ההריון.
שבוע 13 להריון
בזהירות רבה הגעת לתחילת הטרימסטר השני של ההיריון, וההיריון בהחלט ברור וגם נראה לסביבה הקרובה. קצב הגדילה של העובר שלך מואץ ואת זקוקה לתוספת של ברזל ולהקפדה יתרה על תזונה נכונה בשבועות הריון הבאים.
שבוע 14 להריון
בשבוע הריון זה לבנות המזל כבר פסקו ההקאות והבחילות. השליש הראשון כבר מאחור, העובר כבר התהווה ברחם ומעתה ילך ויגדל. אבל איך מתמודדים עם כל העצות הטובות מסביב?
שבוע 15 להריון
בשבוע הריון זה ניתן לבצע סקירת מערכות מוקדמת. אברי המין של העובר כבר מושלמים כמעט וניתן לאבחן את מין העובר בבדיקת האולטרסאונד. כעת אפשר לראות אם הניחושים היו נכונים ולהתכונן בהתאם בשבועות ההריון הבאים.
שבוע 16 להריון
זה הזמן לקבוע תור לבדיקת "תבחין המשולש". כדאי לדעת שמערכות רבות בגופו של העובר שלך כבר מתפקדות: מערכת השתן מפותחת, הלב מזרים דם לחלקי הגוף. עיניו רגישות לאור והוא יכול להניע את שרירי הפנים באופן רצוני.
שבוע 17 להריון
בשבועות הריון הקרובים דליות ובצקות עלולות להתחיל להופיע, מומלץ לא להרבות בהליכה ובעמידה ממושכת. כמו כן מומלץ למתוח את שרירי הרגליים כדי למנוע התכווצויות. ובינתיים, העובר שלך מתחיל להתאמן בנשימה.
שבוע 18 להריון
השאלה הגדולה הניצבת בפניך בשבוע הריון זה היא האם לבצע בדיקת מי שפיר. כאן תוכלי לקרוא כמה פרטים שיעזרו לך לקבל את ההחלטה. וגם – העובר שלך כבר מוצץ אצבע!
שבוע 19 להריון
ייתכן ותחושי בכאבי גב תחתון ובטן תחתונה. על מנת להקל על הכאבים כדאי להימנע מסחיבת משאות כבדים ולהתחיל להתעמל. על עצירות בהריון ניתן להקל על ידי תזונה נכונה. בשבוע הריון זה העובר שלך כבר מגיע לאורך של 17 מ"מ!
שבוע 20 להריון
מזל טוב - הגעת לחצי ההיריון! נכון, עלית במשקל וזה בסדר גמור. הכנסי כדי לקרוא כמה כדאי לעלות במשקל בתקופת ההריון? וגם...בשבוע הריון זה העובר שלך כבר באורך של 25 מ"מ!
שבוע 21 להריון
כל הכבוד, מחצית ההריון כבר מאחוריך. תנועות העובר שהיו מהוססות ולא ממש ברורות כעת מורגשות. המשיכי עם תכשירי הברזל, וזכרי להקפיד על תזונה נכונה. במהלך שבועות הריון הקרובים יחול שלב הגדילה המואץ של עוברך.
שבוע 22 להריון
שבועות הריון רבים כבר מאחוריך וזה הזמן לסקירת הריון מאוחרת, שמטרתה לסקור את תקינות אברי העובר על מנת לזהות מומים אנטומיים. בשבוע הריון זה העובר שלך שוקל כבר כ 450-500 גרם!
שבוע 23 להריון
מאכלים שאהבת פתאום לא טעימים לך, ריחות שנהנית לשאוף בעבר דוחים אותך עכשיו. מה קורה לך, ומתי זה ייגמר? את כבר יכולה בהחלט להרגיש בעיטות קטנות והעובר שוקל כ-600 גרם
שבוע 24 להריון
את מוקפת בים של מידע לגבי ההיריון שלך: ספרים, עיתונים, מגזינים או אינטרנט. אבל אין כמו חברות להתייעץ איתן. במהלך שבוע הריון זה הריאות של העובר שלך מתחילות להבשיל והוא כבר שוקל כ-700 גרם
שבוע 25 להריון
בשבוע הריון זה את אולי חשה כבר כאבים בגב התחתון וברגליים שנובעים מהעובדה שהרחם גדל ולוחץ על הגב ועל האגן. זה הזמן לביצוע העמסת סוכר! העובר שלך כבר שוקל כ 800 גרם לערך וימשיך לגדול ולהתפתח בשבועות ההריון הבאים.
שבוע 26 להריון
בשבוע הריון זה את עוברת לשליש השלישי של ההיריון! זה הזמן לברר לגבי קורס הכנה ללידה, בעיקר אם זהו הריונך הראשון. וגם: על תופעת ה"כמעט התעלפות", ואיך נמנעים ממנה? וגם...העובר שלך כבר שוקל קילוגרם שלם!
שבוע 27 להריון
האם תוכלי לקבל עיסוי בזמן ההיריון? ממה רצוי להימנע? האם מותר לקבל עיסוי בכל שבוע הריון והאם הוא מתאים לכל אישה? וגם: איברי גופו של עוברך כבר קיימים, מערכות גופו מתפקדות ומראהו דומה לכפי שייראה בזמן הלידה.
שבוע 28 להריון
כאבי גב בשלב זה של ההיריון הם תופעה נפוצה. כיצד ניתן להקל על כאב זה? וגם, העובר שלך כבר שוקל כ 1.2 קילוגרם! בואי ותגלי מה מחכה לך בשבוע הריון זה.
שבוע 29 להריון
אם בזמן האחרון מתחשק לך לנקות באופן יסודי את כל הבית ולארגן אותו, את לא לבד. ההכנה מרגיעה ומספקת צורך נפשי לקראת קבלת התינוק החדש לחיינו.בשבוע הריון זה העובר שלך כבר שוקל כ 1.3 קילוגרם.
שבוע 30 להריון
הרחם ממשיך להתרחב וייתכן שאת סובלת מכאבי בטן וגב תחתון. הגיע הזמן להתכונן להערכת משקל שמבוצעת לרוב בשבוע ה-30 להריון. וגם... העובר שלך כבר שוקל כ 1.5 קילוגרם לערך.
שבוע 31 להריון
כל אישה הרה מעוניינת לעבור את ההיריון בצורה הטובה ביותר, במינימום כאבים והשאיפה היא להגיע ללידה בכושר אופטימלי. מה מתרגלים בקורס להתעמלות לקראת לידה ומה מטרתו? וגם - בשבוע הריון זה עוברך כבר שוקל כ 1.650 קילוגרם.
שבוע 32 להריון
על התופעות המרגיזות בהריון: פיגמנטציה ושיעור יתר. וגם - איך תזהי צירים מוקדמים? ומה עובר בינתיים על עוברך? הכל על שבועות הריון ושבוע הריון 32 בפרט.
שבוע 33 להריון
כאבים בידיים הם תופעות אופייניות במהלך שבועות הריון מתקדמים, וייתכן שמקורם בתסמונת שורש כף היד. מהי תסמונת זו ואיך מטפלים בה? וגם, האם את חשה רטיבות בתחתונים? אולי אלו מי שפיר.
שבוע 34 להריון
שתיים מהתופעות הבלתי נעימות בהיריון הן הופעת ורידים ובצקות ברגליים. האם התופעות מסוכנות? כיצד ניתן להקל על הבעיה? וגם: על דימום וגינלי ומה הוא אומר? בשבוע הריון זה עוברך כבר שוקל כ 2.2 ק"ג!
שבוע 35 להריון
את מתקרבת בצעדי ענק לשבועות ההיריון האחרונים. כיצד תזהי ירידת מים? כיצד תזהי צירים המצדיקים יציאה לבית היולדות? כאן תמצאי טיפים חשובים לשבועות הריון הקרובים, כמו למשל כיצד לזהות לידה קרבה.
שבוע 36 להריון
הלידה מתקרבת ואת בטח מוצאת את עצמך תוהה איך יודעים מתי לנסוע לבית החולים? ומהם הסימנים המצריכים הגעה לחדר הלידה? בשבוע הריון זה העובר שלך כבר שוקל כ 2.7 קילוגרם!
שבוע 37 להריון
זה הזמן שהעובר כבר לא נחשב פג אם נולד! זכרי להיות קשובה לתנועות העובר. כמו כן, את צריכה להתחיל לחשוב על סידור תיק הלידה. מה כדאי לקחת ומה עדיף להשאיר בבית?
שבוע 38 להריון
תהליך הלידה הוא ארוך ומתיש. בייחוד בלידה הראשונה. גם בן הזוג עובר את התהליך ואין ספק שכאבי הצירים משפיעים גם עליו. שיתוף בן הזוג בעניין יתרום רבות להרגשתך ולהרגשתו. במהלך שבועות הריון אחרונים אלה כדאי להתכונן ולקרוא על איך בן זוגך יכול לסייע במהלך הלידה.
שבוע 39 להריון
שבועות הריון רבים חלפו ועברו ותאריך הלידה מתקרב. אך לא תמיד הלידה מתרחשת כפי שהיינו רוצות ולפעמים נדרשת התערבות של הצוות הרפואי. כאן תוכלי ללמוד על סוגי הלידות השונים.
שבוע 40 להריון
זה קרוב. כל כך קרוב. עוד מעט והוא יהיה בזרועותייך. קראי כאן את כל מה שחשוב לדעת על הנקה.
שבוע 41 להריון
בשבוע הריון זה את כבר בחודש העשירי להיריון, והמוניטור יהיה חברך הטוב בשבועות ההריון הקרובים. בכל פעם שתגיעי לביקורת תחוברי מיד למוניטור. זכרי שעכשיו זה קרוב מאי פעם...