דלג לתפריט ראשי(מקש קיצור 1) דלג לתוכן(מקש קיצור 2) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 3)דלג למפת אתר (מקש קיצור 4)
אישה בהריון
הריון ולידהעל 40 שבועות ומעבר

הריון ולידה

או
שבועות הריון

שבוע 10

לרוב תחילת כל הריון מאופיינת בבחילות ואף לעיתים הקאות אך אלה יעברו בשבועות ההריון הראשונים. איזה בדיקות כדאי לבצע, ואילו איברים כבר פיתח העובר?

שבוע 11

הגיע הזמן לבדיקת שקיפות עורפית, שתראה לך שהעובר כבר נראה ממש אנושי ואולי אף תוכלי לדעת אם מדובר בבת או בבן. וגם: מהם חומרים טרטוגניים ואיך הם עלולים להזיק לעוברך?

שבוע 12

את נמצאת בסוף הטרימסטר הראשון להריון ואם טרם סיפרת לחברים ולמשפחה, אולי תמצאי לנכון לספר עכשיו, עם התקדמות שבועות ההריון.

שבוע 13

בזהירות רבה הגעת לתחילת הטרימסטר השני של ההיריון, וההיריון בהחלט ברור וגם נראה לסביבה הקרובה. קצב הגדילה של העובר שלך מואץ ואת זקוקה לתוספת של ברזל ולהקפדה יתרה על תזונה נכונה בשבועות הריון הבאים.

שבוע 14

בשבוע הריון זה לבנות המזל כבר פסקו ההקאות והבחילות. השליש הראשון כבר מאחור, העובר כבר התהווה ברחם ומעתה ילך ויגדל. אבל איך מתמודדים עם כל העצות הטובות מסביב?

שבוע 15

בשבוע הריון זה ניתן לבצע סקירת מערכות מוקדמת. אברי המין של העובר כבר מושלמים כמעט וניתן לאבחן את מין העובר בבדיקת האולטרסאונד. כעת אפשר לראות אם הניחושים היו נכונים ולהתכונן בהתאם בשבועות ההריון הבאים.

שבוע 16

זה הזמן לקבוע תור לבדיקת "תבחין המשולש". כדאי לדעת שמערכות רבות בגופו של העובר שלך כבר מתפקדות: מערכת השתן מפותחת, הלב מזרים דם לחלקי הגוף. עיניו רגישות לאור והוא יכול להניע את שרירי הפנים באופן רצוני.

שבוע 17

בשבועות הריון הקרובים דליות ובצקות עלולות להתחיל להופיע, מומלץ לא להרבות בהליכה ובעמידה ממושכת. כמו כן מומלץ למתוח את שרירי הרגליים כדי למנוע התכווצויות. ובינתיים, העובר שלך מתחיל להתאמן בנשימה.

שבוע 18

השאלה הגדולה הניצבת בפניך בשבוע הריון זה היא האם לבצע בדיקת מי שפיר. כאן תוכלי לקרוא כמה פרטים שיעזרו לך לקבל את ההחלטה. וגם – העובר שלך כבר מוצץ אצבע!

שבוע 19

ייתכן ותחושי בכאבי גב תחתון ובטן תחתונה. על מנת להקל על הכאבים כדאי להימנע מסחיבת משאות כבדים ולהתחיל להתעמל. על עצירות בהריון ניתן להקל על ידי תזונה נכונה. בשבוע הריון זה העובר שלך כבר מגיע לאורך של 17 מ"מ!

שבוע 20

מזל טוב - הגעת לחצי ההיריון! נכון, עלית במשקל וזה בסדר גמור. הכנסי כדי לקרוא כמה כדאי לעלות במשקל בתקופת ההריון? וגם...בשבוע הריון זה העובר שלך כבר באורך של 25 מ"מ!

שבוע 21

כל הכבוד, מחצית ההריון כבר מאחוריך. תנועות העובר שהיו מהוססות ולא ממש ברורות כעת מורגשות. המשיכי עם תכשירי הברזל, וזכרי להקפיד על תזונה נכונה. במהלך שבועות הריון הקרובים יחול שלב הגדילה המואץ של עוברך

שבוע 22

שבועות הריון רבים כבר מאחוריך וזה הזמן לסקירת הריון מאוחרת, שמטרתה לסקור את תקינות אברי העובר על מנת לזהות מומים אנטומיים. בשבוע הריון זה העובר שלך שוקל כבר כ 450-500 גרם!

שבוע 23

מאכלים שאהבת פתאום לא טעימים לך, ריחות שנהנית לשאוף בעבר דוחים אותך עכשיו. מה קורה לך, ומתי זה ייגמר? את כבר יכולה בהחלט להרגיש בעיטות קטנות והעובר שוקל כ-600 גרם

שבוע 24

את מוקפת בים של מידע לגבי ההיריון שלך: ספרים, עיתונים, מגזינים או אינטרנט. אבל אין כמו חברות להתייעץ איתן. במהלך שבוע הריון זה הריאות של העובר שלך מתחילות להבשיל והוא כבר שוקל כ-700 גרם

שבוע 25

בשבוע הריון זה את אולי חשה כבר כאבים בגב התחתון וברגליים שנובעים מהעובדה שהרחם גדל ולוחץ על הגב ועל האגן. זה הזמן לביצוע העמסת סוכר! העובר שלך כבר שוקל כ 800 גרם לערך וימשיך לגדול ולהתפתח בשבועות ההריון הבאים.

שבוע 26

בשבוע הריון זה את עוברת לשליש השלישי של ההיריון! זה הזמן לברר לגבי קורס הכנה ללידה, בעיקר אם זהו הריונך הראשון. וגם: על תופעת ה"כמעט התעלפות", ואיך נמנעים ממנה? וגם...העובר שלך כבר שוקל קילוגרם שלם!

שבוע 27

האם תוכלי לקבל עיסוי בזמן ההיריון? ממה רצוי להימנע? האם מותר לקבל עיסוי בכל שבוע הריון והאם הוא מתאים לכל אישה? וגם: איברי גופו של עוברך כבר קיימים, מערכות גופו מתפקדות ומראהו דומה לכפי שייראה בזמן הלידה

שבוע 28

כאבי גב בשלב זה של ההיריון הם תופעה נפוצה. כיצד ניתן להקל על כאב זה? וגם, העובר שלך כבר שוקל כ 1.2 קילוגרם! בואי ותגלי מה מחכה לך בשבוע הריון זה.

שבוע 29

אם בזמן האחרון מתחשק לך לנקות באופן יסודי את כל הבית ולארגן אותו, את לא לבד. ההכנה מרגיעה ומספקת צורך נפשי לקראת קבלת התינוק החדש לחיינו.בשבוע הריון זה העובר שלך כבר שוקל כ 1.3 קילוגרם.

שבוע 30

הרחם ממשיך להתרחב וייתכן שאת סובלת מכאבי בטן וגב תחתון. הגיע הזמן להתכונן להערכת משקל שמבוצעת לרוב בשבוע ה-30 להריון. וגם... העובר שלך כבר שוקל כ 1.5 קילוגרם לערך.

שבוע 31

כל אישה הרה מעוניינת לעבור את ההיריון בצורה הטובה ביותר, במינימום כאבים והשאיפה היא להגיע ללידה בכושר אופטימלי. מה מתרגלים בקורס להתעמלות לקראת לידה ומה מטרתו? וגם - בשבוע הריון זה עוברך כבר שוקל כ 1.650 קילוגרם.

שבוע 32

על התופעות המרגיזות בהריון: פיגמנטציה ושיעור יתר. וגם - איך תזהי צירים מוקדמים? ומה עובר בינתיים על עוברך? הכל על שבועות הריון ושבוע הריון 32 בפרט.

שבוע 33

כאבים בידיים הם תופעות אופייניות במהלך שבועות הריון מתקדמים, וייתכן שמקורם בתסמונת שורש כף היד. מהי תסמונת זו ואיך מטפלים בה? וגם, האם את חשה רטיבות בתחתונים? אולי אלו מי שפיר.

שבוע 34

שתיים מהתופעות הבלתי נעימות בהיריון הן הופעת ורידים ובצקות ברגליים. האם התופעות מסוכנות? כיצד ניתן להקל על הבעיה? וגם: על דימום וגינלי ומה הוא אומר? בשבוע הריון זה עוברך כבר שוקל כ 2.2 ק"ג!

שבוע 35

את מתקרבת בצעדי ענק לשבועות ההיריון האחרונים. כיצד תזהי ירידת מים? כיצד תזהי צירים המצדיקים יציאה לבית היולדות? כאן תמצאי טיפים חשובים לשבועות הריון הקרובים, כמו למשל כיצד לזהות לידה קרבה.

שבוע 36

הלידה מתקרבת ואת בטח מוצאת את עצמך תוהה איך יודעים מתי לנסוע לבית החולים? ומהם הסימנים המצריכים הגעה לחדר הלידה? בשבוע הריון זה העובר שלך כבר שוקל כ 2.7 קילוגרם!

שבוע 37

זה הזמן שהעובר כבר לא נחשב פג אם נולד! זכרי להיות קשובה לתנועות העובר. כמו כן, את צריכה להתחיל לחשוב על סידור תיק הלידה. מה כדאי לקחת ומה עדיף להשאיר בבית?

שבוע 38

תהליך הלידה הוא ארוך ומתיש. בייחוד בלידה הראשונה. גם בן הזוג עובר את התהליך ואין ספק שכאבי הצירים משפיעים גם עליו. שיתוף בן הזוג בעניין יתרום רבות להרגשתך ולהרגשתו. במהלך שבועות הריון אחרונים אלה כדאי להתכונן ולקרוא על איך בן זוגך יכול לסייע במהלך הלידה.

שבוע 39

שבועות הריון רבים חלפו ועברו ותאריך הלידה מתקרב. אך לא תמיד הלידה מתרחשת כפי שהיינו רוצות ולפעמים נדרשת התערבות של הצוות הרפואי. כאן תוכלי ללמוד על סוגי הלידות השונים.

שבוע 40

זה קרוב. כל כך קרוב. עוד מעט והוא יהיה בזרועותייך. קראי כאן את כל מה שחשוב לדעת על הנקה.

שבוע 41

בשבוע הריון זה את כבר בעצם בחודש העשירי להיריון, והמוניטור יהיה חברך הטוב בשבועות ההריון הקרובים. בכל פעם שתגיעי לביקורת תחוברי מיד למוניטור. זכרי שעכשיו זה קרוב מאי פעם...

הריון ולידה - כל מה שחשוב לדעת

כאן תוכלו למצוא כל מה ששחשוב ומעניין לדעת על התקופה המרגשת בחיים. 
אנחנו כאן כדי ללוות אתכם במהלך ההריון החל מהשבוע ה - 10 ועד לשלב שלאחר הלידה בו התינוק החדש מגיע הביתה. מה עוד תוכלו למצוא כאן? עצות לטיפולי פוריות, מאמרים על תזונה נכונה בהריון, סקירת שלבי ההריון, מתי נדרש ניתוח קיסרי, מה צריך לדעת על דם טבורי ועוד.

{**}