דלג לתפריט ראשי(מקש קיצור 1) דלג לתוכן(מקש קיצור 2) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 3)דלג למפת אתר (מקש קיצור 4)
תינוקות משחקים

התפתחות

כתבות לפי חודשי התפתחות

התפתחות מגיל 0+

תינוק בא לעולם וטומן בחובו הבטחות, תקוות ואושר גדול ! לצד כל אלו, עולות לא מעט תהיות, ושאלות.  בימים הקרובים תגלו עד כמה תקדישו תשומת לב ומחשבה לתזונה שלו, להתפתחות שלו, להרגלי השינה ואפילו ליציאות שלו. בדיוק עבורכם, הורים חדשים וותיקים,  ריכזנו מגוון מאמרים, טיפים ומידע שימושי שיסייעו לכם לצלוח את החודשים הראשונים. והכי חשוב הורים יקרים – תנשמו עמוק.  אתם מתחילים עכשיו את המסע המרגש והמשמעותי של חייכם. בהצלחה ובאהבה.

התפתחות מגיל 4+ חודשים

כבר עברו ארבעה חודשים! אט אט אתם בונים שיגרה חדשה, ולא מפסיקים ללמוד ,להכיר ולהתפעל מהבייבי שלכם. בשלב זה הוא כבר מרים ראש, מושיט יד ומכניס חפצים לפה. זה הזמן לחשוב על חשיפתו למזונות משלימים ולמגוון רחב של התנסויות חושיות. מעבר לכל אלו, אתם מגדילים בהדרגה את מכסת שעות השינה שלכם – בשורה טובה בפני עצמה. אז מה מזמנים לכם החודשים הקרובים ? היכנסו למאמרים בהמשך הדף.

התפתחות מגיל 6+ חודשים

הבייבי שלכם משתנה בכל יום, והחודשים הקרובים צפויים להיות מלאי התרחשויות חדשות : מבקיעת שיניים ועד להתהפכות מהבטן לגב ולהיפך. התינוק שלכם כבר מגיב לשמו, ומסוגל להביע כעס ושימחה. ומה שלומכם הורים יקרים ? הספקתם להקדיש קצת זמן לעצמכם ? לזוגיות שלכם ? בהמשך הדף מגוון כתבות על תזונה והתפתחות, אך לא פחות חשוב טיפים ומאמרים המוקדשים לכם ולמציאת האיזון הנכון במסגרת החיים החדשה שלכם.

התפתחות מגיל 9+ חודשים

כמה פעמים עשיתם "קוקו" ביממה האחרונה? אם התשובה היא "הרבה", כנראה שהבייבי שלכם כבר בן 9 חודשים. בשלב זה הוא כבר יושב, משחק ומטפח חרדת זרים בריאה לחלוטין. זה הזמן לתת תינוק שלכם מזון אצבעות ועודד אכילה עצמאית, בנוסף בדקו  שהבית שלכם מוגן ומוכן לשלב הזחילה. למגוון המלצות לפעילויות ולמידע התפתחותי ותזונתי היכנסו לכתבות בהמשך הדף.

התפתחות מגיל 12+ חודשים

מזל טוב! עברתם שנה מאתגרת ומרגשת בה הפכתם למשפחה, או הרחבתם את זו הקיימת. והתינוק שלכם ? כבר עומד ועוד מעט יתחיל ללכת, מגיב בהתלהבות והתפעלות, משמיע קולות, ובדרכו הייחודית מפטפט. איך מקנים לו הרגלי אכילה נכונים, אילו פעילויות מסייעות ומעודדות את התפתחות , ומה בדבר הצבת גבולות ? הכל בהמשך הדף.

התפתחות מגיל שנתיים+

הוא כבר לא תינוק. יש לכם ילד בבית! והוא כבר מדבר, משחק ועומד על דעתו . תנועותיו המוטוריות כבר מבוססות וגם הן משתכללות וגם בטחונו העצמי גדל בהתאם.  בגיל שנתיים ילדכם מסוגל לפתח זהות, ואפשר כבר להתחיל ולזהות תכונות אופי – האם הוא מנהיג או מונהג, האם הוא מסוגל ליצור ולפתח קשרים וממה הוא הכי נהנה. למידע על הצפוי לו ולכם, עברו לכתבות שבהמשך הדף.

התינוק החדש שלכם גדל ומתפתח כל העת. מה חשוב לדעת על תהליך ההתפתחות שלו? מהן אבני הדרך בהתפתחות תקינה? כיצד משחק יכול לעזור להתפתחותו המוטורית והשכלית ועוד. כל המידע על התפתחות תינוקות מחכה לך ממש פה

{**}