MyFeed Personalized Content
אמא מניחה יד על בטנה וכותבת במחברת

שמות לבנות

מזל טוב! אתם מצפים לבת ומתלבטים בנוגע לשם שתעניקו לה? או שאולי בתכם כבר נולדה ואתם סקרנים לדעת מהם הפירושים לשמה

אז איך מוצאים את השם המתאים ביותר לתינוקת שזה עתה נולדה?

מזל טוב! אתם מצפים לבת ומתלבטים בנוגע לשם שתעניקו לה? או שאולי בתכם כבר נולדה ואתם סקרנים לדעת מהם הפירושים לשמה. האופן שבו אנחנו בוחרים להעניק שמות לילדים שלנו אינו מקרי בלבד ואי אפשר להסבירו רק בשיקולי טעם או טרנדים מתחלפים. קיימת משמעות פסיכולוגית וסמלית לבחירת השמות ואנחנו כאן כדי לאפשר לכם להתייחס למשמעויות השונות של השמות ולמצוא בעזרתן את השם המתאים ביותר. אז איך מוצאים שם לתינוקת שזה עתה נולדה? בחירת שם לתינוקת היא אחד הדברים הראשונים והחשובים שאנו עושים כהורים. השם ילווה את ילדתנו לאורך כל חייה, ולכן כדאי להקדיש זמן לנושא ולמצוא את השם הנכון. כאן תוכלו למצוא מגוון שמות יפים לבנות: שמות מקוריים, שמות קלאסיים, שמות מהתנ"ך, שמות עם משמעות, שמות מהטבע, שמות של פעם ועוד ועוד. תוכלו למצוא רעיונות והשראה לבחירת שמות לבנות וגם לקבל טיפים כיצד לבחור לבתכם את השם המתאים ביותר.

כתבות בנושא שמות לבנות

- כמה טיפים חשובים לבחירת השם עבור בתכם -

אלו הדברים שצריך לשים אליהם לב:

בחרו בשם לבתכם שייצג קודם כל אתכם ואת הערכים שלכם

הדודה רוצה שתקראו לתינוקת על שם סבתא רבתא? אולי כדאי לקרוא לתינוקת בשם שהוא יוניסקס ואולי דווקא בשם בינלאומי, כמו השמות שהמפורסמים מעניקים לילדיהם?
בבואכם לבחור שם לביתכם יכנסו לבחירה מגוון רחב של שיקולים. חלקם אכן נובעים מהתלבטויות שלכם כהורים, אולם חלקם נובעים מהלחץ המשפחתי או התרבותי סביבכם. כדאי לנסות לעשות הפרדה בין הדברים ולהתמקד במה שחשוב לכם כהורים - לחשוב יחד על שם שיבטא את הערכים שלכם ואת האמונות שלכם.

בחרו בשם שיש לו קונטציה או משמעות חיובית

רובנו מעדיפים הקשרים חיוביים בחיינו. כך גם בכל הנוגע בבחירת שם, שהרי האדם מתהלך עמו והוא משפיע במידת מה על חייו. במחקר שנערך בשנת '99, שהתפרסם בכתב העת המדעי ""Journal of Psychosomatic Research  ונקרא - "מה בשם? תמותה והכוח של סמלים" נמצא כי אנשים בעלי ראשי תיבות (השימוש בראשי תיבות מקובל בארה"ב) עם משמעות חיובית, חיו יותר ב-7 שנים בממוצע! על פי חוקרים ישראלים שהתייחסו למחקר המדובר, בספר חדש ששמו "העצמי במראה השם" (סדרת קו אדום, הוצאת הקיבוץ המאוחד) נטען כי "המחקר הוא מעשי ביותר. אנחנו אומרים ומדגישים שבקליניקה הקשר הוא כמעט אחד לאחד ואת רואה קורלציה ברורה בין השם לבין ההיסטוריה של בעליו".

ישנה חשיבות בהענקת שם הנתפס חיובי על ידי הסביבה, כדי שיתפס כחיובי גם עבור ביתנו. בנוסף, מומלץ שלא לתת שם לזכרו של מישהו שנפטר ממחלה או בנסיבות טרגיות או שנושא משמעות בעייתית מבחינת הקבלה. קראו עוד בכתבה שמות לבנות עם משמעות 

דוגמאות לשמות עם קונטציה חיובית:

אור 

ברכה

גלאור

דבש

הילה

זהר

חן

טוהר

יהלום

ליאור

מזל

פזית

קשת

רון

תהילה

 

מחשבון שמות
מחשבון שמות

יש כל כך הרבה שמות יפים... איזה שם כדאי לבחור? נסו את מחשבון השמות שלנו כדי לקבל רעיונות והשראה בדרך לבחירת השם שהכי יתאים לתינוק.ת שלכם

קבלו רעיונות מהמקורות

בין אם אתם דתיים ובין אם לא, התנ"ך הוא אוצר של השראה גם בנושא שמות לבנות. בחרו את השם לתינוקת שלכם לפי התכונות של הגיבורה התנכית שאתם מעריכים. לא מומלץ לבחור שם של דמות תנכית שלילית או שקורות חייה היו לא חיוביים. מומלץ לערוך תחקיר קצר אודות הדמויות השונות כדי להבין לעומק את משמעותן. בחירה בשם של דמות תנכית לביתכם יכול להיות מעצים מאוד אם דמות זו מוזכרת בהקשר חיובי, אך בעייתי מאוד אם היא מוזכרת בהקשר שלילי.
שם לבנות מהתנ"ך לא חייב להיות שם של דמות תנכית. הוא יכול להיות שם של פעולה, צמח, תופעת טבע ועוד. ישנם יתרונות לבחירת שם עם משמעות תנכית, שכן הם פורטים על מיתר דתי ותרבותי משותף.
קראו עוד אודות מבחר שמות לבנות מהתנ"ך עם כל הפירושים לכל השמות >

שמות לבנות מהתנ"ך לדוגמא:

אביטל

בת שבע

גפן

דריה

הגר

חגית

טופז

יעל

לבנת

מוריה

נעמה

ספיר

עדן

פועה

רבקה

שוהם

תמוז