MyFeed Personalized Content

צרו קשר

יש לכם שאלה? רוצים להתייעץ איתנו? אנחנו כאן בשבילכם!

שלחו לנו מייל

אנחנו זמינים עבורכם לכל שאלה בין השעות: א-ה 8:00-17:00

בואו נדבר

למרכז לייעוץ תזונתי של מטרנה 

1-800-32-33-33

צ'אט עם מומחה

פעוטה מדברת בטלפון ומשחקת במחשב הנייד
טופס יצירת קשר

פנו אלינו לקבלת מידע וייעוץ או הפנו אלינו בקשה או משוב. לשירותכם גם פה 💙

יועצות מטרנה כאן בשבילך לכל שאלה
יועצות מטרנה
יש לכם שאלה? צריכים להתייעץ?

במרכז ליעוץ תזונתי פועלות דיאטניות קליניות המתמחות בתזונת תינוקות וכן יועצות הנקה ושינה. אתם מוזמנים להכיר אותן ולהתייעץ

שאלות ותשובות נפוצות

מה ההבדלים בין סוגי התמלים?

אנחנו מאמינים שהנקה היא התחלה התזונתית הטובה ביותר עבור תינוקות, יחד עם זאת אנחנו מבינים שהנקה לא תמיד מתאפשרת.

במידה ותינוק אינו יונק, מטרנה מציעה מגוון של סדרות איכותיות על מנת לאפשר להורים בחירה בהתאם לצרכים האישיים והמשתנים של כל אחד. כל בחירה ממגוון סדרות התמ"ל של מטרנה תספק לתינוק את כל צרכיו בהתאם לדרישות של הסטנדרטים המחמירים למזון תינוקות.

ניתן לקבל מידע על הרכב המוצרים בעמודים באתר וכל שאלה והתייעצות מוזמנים ליצור איתנו קשר לכל שאלה והתייעצות – המרכז לייעוץ תזונתי  1-800-32-33-33

מאיזה גיל מתחילים לשלב דייסה בתפריט התינוק?

מגיל חצי שנה, בהתאם לסימני המוכנות של התינוק, ניתן לשלב דייסה בתפריט התינוק כחלק מהחשיפה למזונות מוצקים.
דייסות מטרנה מהוות דרך לגיוון תפריט התינוק, מועשרות בברזל ומציעות חשיפה לדגנים במרקם מותאם לתינוקות.
התנסות ראשונה מומלצת בשעות הבוקר לשלילת רגישות ובחינת תגובות התינוק.
יש להכין על פי הוראות ההכנה המופיעות על האריזה להזנה מכפית יש להוסיף כ4 כפות מטבח ל180 מ"ל חלב אם/תמ"ל מוכן.

מה שונה בעצם בין השלבים?

ההרכב התזונתי של המטרנה משתנה משלב לשלב על מנת להתאים  לצרכים התזונתיים של התינוקות המשתנים עם הגיל. מגיל חצי שנה הצרכים התזונתיים גדלים ושלב 2 הותאם לכך

בתזונת תינוקות- כדאי לבצע מעברים בהדרגה ולאט, לכן מומלץ גם מעבר הדרגתי בין השלבים השונים, אמנם ישנם תינוקות שלא יחושו בהבדל אבל כדי ללכת על "בטוח" אנו ממליצים לעשות מעבר הדרגתי, בעיקר בתינוקות קטנים.  מה הכוונה? לדוגמא תינוק שעובר לשלב 2 ניתן לו ארוחת תמ"ל אחת של שלב 2 יום -יומיים , לאחר מכן ארוחה נוספת כך שבמשך מספר ימים נשלב בין השלבים עד למעבר מלא. 

מתי כדאי להתחיל לחשוף למזון מוצק ועם אילו מזונות להתחיל?

 גיל חצי שנה זהו בדיוק הזמן להתחיל  בשלב החדש והמרתק בתזונת תינוקך. על פי משרד הבריאות, הוספת מזון משלים[מעבר לחלב אם/תמ"ל ) ייעשה סביב גיל חצי שנה ובהתאם לסימני מוכנות הכוללים- העלמות רפלקס הוצאת הלשון [רפלקס מולד הנועד להגן מפני חנק], יכולת לשבת עם תמיכה בזוית חצי שכיבה - חצי ישיבה בטרמפולינה למשל , יציבות של הראש, הפגנת סקרנות ונכונות לאכילה עם קירוב המזון לפה, יכולת להעביר מזון בפה מצד לצד, קירוב ידיים וחפצים שונים אל הפה . מזונות ראשונים מומלצים : קטניות, דגנים, פירות וירקות העונה, בשר (עוף,הודו, בקר) דגים ושמן זית, ביצים. בדרך כלל ההמלצה היא להתחיל בירקות ללא סדר מומלץ מסוים [ גזר, קישוא, תפוח אדמה, בטטה וכו'] .רצוי לתת כל ירק בנפרד במשך יומיים-שלושה, במרקם מחיתי טחון וחלק, ובשעות הבוקר לשלילת רגישות. לאחר מכן ניתן לחשוף לפירות - שוב כל פרי בנפרד והתנסות ראשונה בבוקר לשלילת רגישות. הכמות בארוחה היא בהתאם לשיתוף הפעולה מהתינוקת. בהדרגה את מנת הירקות יש להעשיר עם בשר, קטניות עד לביסוס ארוחה מזינה ומלאה הכוללת גם פיחממה כמו פתיתים, פסטה, קוסקוס וכו'.את מנת הפירות ניתן לגוון עם רכיב שומני בריא כטחינה גולמית, שקדיה, אבוקדו.

באיזה גיל מומלץ להתחיל לעבור מטחון למרקמים אחרים? ואיך לעשות את זה?

התמודדות עם מרקמים היא אישית ותלויה בהתפתחות מיומנויות אכילה. ישנם תינוקות שיפתח מיומנויות אלו כבר בגיל חצי שנה ויהיו תינוקות שיפתחו מיומנויות אלו לקראת גיל 8-9 חודשים. לכל תינוק הקצב האישי שלו.  וככל "שיתאמן" בכך יותר, "הטכניקה" שלו תשתפר. אפשר בתחילה להציע את המזון במרקם טחון חלקית ולאחר מכן מעוך במזלג על מנת לפתח את מיומנות הלעיסה ולאחר מכן לעבור למזון אצבעות של ממש. ניתן לבחון את הדברים ולתת את הירקות המבושלים מהמרק, לחתוך אותם או למעוך אותם לחתיכות, קוביות אבוקדו רכות, עגבנייה רכה וחתוכה, קציצות עוף/הודו/בקר ניתן להעשיר אותן ולהוסיף להן קישואים, גזר, תפוח אדמה ובצל לבלילה, לחתוך אותן לחתיכות קטנות ולתת. חשוב לשים לב שהקציצות רכות ונוחות לאכילה. עוף - בתור התחלה מומלץ לתת את העוף המבושל במרק הירקות, מדובר בעוף רך ונוח לאכילה שאותו יש לחתוך לחתיכות קטנות. פירות רכים בשלים  - לחתוך אותם לפלחים או לרצועות.

אורז, פתיתים, גריסים, פסטה בצורת צדפים, ביסלי, פיפיון ועוד. את התוספות ניתן להגיש לבד וניתן גם לערבב עם ירקות מבושלים או רוטב כלשהו - שיהפכו את המרקם ליותר דביק ונוח לאכילה ולאחיזה.

יש להקפיד על אכילה בהשגחה, בכיסא אוכל גם אם התינוק לא יושב או מתיישב עדיין עצמאית.

מתי אפשר להפסיק לתת תמ"ל?

הנחיית משרד הבריאות למתן תמ"ל היא עד לגיל שנה. מגיל שנה מתן תמ"ל  מהווה השלמה וגיבוי תזונתי לתפריט המוצקים של הפעוט וניתן בדרך כלל בוקר ו/או ערב.

פעוט שאוכל ארוחות מסודרות ומגוונות, מכל אבות המזון יכול להתבסס על תפריט משפחתי מגוון.

כך שהדבר נתון לבחירתך או לבחירת הפעוט [ישנם ילדים הגומלים את עצמם מהבקבוק].

מה ההבדל בין מטרנה גולד למטרנה אקסטרה קר?

מטרנה מציעה מגוון של סדרות איכותיות על מנת לאפשר להורים בחירה בהתאם לצרכים האישיים והמשתנים של כל אחד. .  במידה ותינוק אינו יונק, כל בחירה ממגוון סדרות התמ"ל של מטרנה תספק לתינוק את כל צרכיו בהתאם לדרישות של הסטנדרטים המחמירים למזון תינוקות,

מטרנה גולד עם רכיב הHM-O  מסוג 2'FL. רכיב זה הינו הרכיב השלישי בכמותו בחלב אם אחרי לקטוז ושומנים (למעט מים) ובעלי תפקיד שם במערכת החיסון של התינוק. (*הHM-O במוצר אינו מופק מחלב אם)

מטרנה אקסטרה קייר, סדרה איכותית כשלעצמה, מכילה שילוב של סיבים פרהביוטיים עם פרוביוטיקה בכל השלבים,

ניתן לקבל מידע על הרכב המוצרים בעמודים באתר וכל שאלה והתייעצות מוזמנים ליצור איתנו קשר לכל שאלה והתייעצות – המרכז לייעוץ תזונתי  1-800-32-33-33

למי מתאימה מטרנה A.R.?

פליטות הן תופעה שכיחה אצל תינוקות בגילאי 3 שבועות עד שנה אשר לרוב חולפת עם הבשלת הסוגר שבין הקיבה לוושט וכשהתינוק מסוגל להחזיק את עצמו באופן יציב. 
מטרנה AR מתאימה לתינוקות עם פליטות מרובות, הגורם המסמיך במוצר מסייע למזון להישאר במערכת העיכול ופחות לעלות חזרה במעלה הוושט - ניתן להיעזר במטרנה A.R. לאחר התייעצות עם רופא והמוצר זמין על המדף וגם במרשם דרך קופות החולים.
הפורמולה עומדת בתקנים המחמירים ביותר למזון תינוקות, בעלת הרכב פחמימות המכיל עמילן תפוח אדמה ועמילן תירס, מועשרת בויטמינים ומינרלים, פרוביוטיקה, חומצות שומן ממשפחת אומגה 3 ו-6 והרכב שמנים עשיר בבטאפלמיטט וכל זה בכשרות בד"ץ.

מאיזה גיל ועד מתי משתמשים במטרנה A.R.?

פליטות מרובות יכולות להימשך עד גיל חצי שנה ולרוב יחלפו עד גיל שנה עם הבשלת הסוגר שבין הקיבה לוושט וכשהתינוק מסוגל להחזיק את עצמו באופן יציב. המוצר מתאים לשימוש החל מלידה ואילך וניתן להשתמש בו כל עוד יש צורך והתופעה נמשכת. מטרנה זו ניתנת בהנחיה רפואית ולכן יש להתייעץ עם הרופא, לאבחנה וטיפול נכונים כמו כן גם לגבי אופן השימוש והעת למעבר למטרנה רגילה.
* יש להיוועץ עם רופא לפני השימוש במוצר.

האם למטרנה A.R. הוראות הכנה שונות משל תמ"ל רגיל?

הוראות ההכנה פשוטות בדומה להכנת תמ"ל מטרנה רגילה ואינן מצריכות זמן המתנה. יש להוסיף למים פושרים שהורתחו מראש למשך 2 דקות כפית מדידה (המצורפת למוצר) על כל 60 מ"ל מים.