Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
חפש
שתפו את Article
X
פעוט משחק עם כלב

8 יתרונות לילדים שגדלים עם כלבים

 

כל ילד מגיע לרגע הזה שבו הוא מבטא את רצונו לכלב משלו. אנחנו כהורים, לא מצליחים להימנע מלחשוב על כל המטלות והתוספות הכלכליות שנלוות לכלב, אבל האם ידעתם שלגידול כלב יש יתרונות לבריאות ולהתפתחות של הילדים שלכם? 

נכתב בשיתוף עם: ד"ר עינת יס, מומחית לרפואה פנימית של חיות מחמד ויועצת לחברת פורינה 

הנה כמה מהיתרונות הנפלאים, מהם נהנים ילדים, שגדלים עם כלבים: 

1. לזכות בחבר אמיתי 

כלב יכול להיות החבר הכי טוב של הילד שלכם, בימים קשים וגם בימים מאושרים. כלבים יכולים להיות מקור נפלא לנחמה עבור ילדים - גם כאשר צריך להתמודד עם תחושות לא נעימות. בכל פעם שילדים מרגישים עצובים, כועסים או מפוחדים, הם תמיד יכולים לפנות לחיות המחמד שלהם, לחבק אותה, לקבל ליקוק ולספר לה הכל בלי שתשפוט אותם לרגע ותקבל אותם ללא תנאי. ודאי תשמחו לדעת שליטוף וחיבוק של כלבים הוכחו מדעית כמקלים על מתח ותורמים לרוגע אצל אנשים.

2. לעודד פעילות גופנית של הילדים

טיפול בכלב מעודד אורח חיים פעיל יותר ובריא יותר.
ילדים עם כלבים זוכים ל-11 דקות של פעילות בכל יום יותר מאשר חבריהם שאינם מגדלים כלבים. זה אולי נשמע מעט, אבל לאורך שבוע או חודש, הדקות הללו הופכות לשעות פעילות משמעותיות.  כלבים צריכים שיוציאו אותם לעשות את צרכיהם, כלבים רבים דורשים טיולים יומיים או ריצות ורבים מהם יעשו הכל בשביל משחק כדור. הניחו לילדכם לשחק עם הכלב בכדור, ללוות אתכם בזמן טיול ולהבריש את הפרווה. 

3. לקבל שיעור באחריות

חיית מחמד היא דרך נהדרת ללמד ילדים על אחריות. נוכל ללמד את הילד שצריכים להיות לכלב מזון ומים זמינים, צריך לדאוג לנקות אותו, להוציא אותו לעשות את צרכיו ולנקות אחריו. 

4. פיתוח הערכה עצמית גבוהה יותר אצל ילדים הגדלים עם חיית מחמד

ילדים לומדים אמפתיה וחמלה על ידי טיפול חיית המחמד שלהם, תוך פיתוח הערכה עצמית גדולה יותר בשל האחריות שהוטלה עליהם. אפשר לתת להם מטלות קטנות, תואמות גיל. למשל, לתת לפעוטות למלא את הקערה של הכלב באוכל או לעזור לשאוב את השערות מהספה.

ילדה משחקת עם כלב

5. ליהנות ממערכת חיסונית טובה יותר

מחקרים מצאו כי תינוקות עד גיל שנה, שגדלו בבית עם חיית מחמד (בעיקר עם כלבים), נטו לחלות בתדירות נמוכה יותר בשנה הראשונה שלהם לחיים –יתכן והדבר מצביע על שיפור ביכולת מערכת החיסון שלהם. מחקרים מצאו גם כי ילדים שגדלים עם כלבים חווים סיכון מופחת לפתח אלרגיות .

6. לפתח אינטיליגנציה רגשית

גידול וטיפול בכלב מאפשרים לילדים להתנסות ולתרגל כישורים שונים כמו דאגה לאחר, ויתור על אנוכיות, להבין מה האחר רוצה גם ללא שפה, לפתח קשב לסימנים מעבר לדיבור, לחוש גאווה, לפתח אמפטיה ועוד.

7. ללמוד לבטא אהבה

היכולת לבטא אהבה היא נרכשת. הראו לילדיכם כיצד ללטף את הכלב באהבה וברכות, תוכלו לנסות לגרד את הבטן או הצוואר של כלבכם יחד, כדי למצוא את הנקודה הזו שבה הוא מזיז את רגלו האחורית ומגרד באוויר (מאוד מצחיק). הזכירו לילדכם שהכלב הוא יצור חי עם רגשות, שכואב לו אם מושכים לו באוזניים או בזנב ושהוא עצוב אם כועסים עליו. הראו לו כיצד חיבוק וליטוף משמחים את הכלב והזנב מקשקש לו.

8. בעלי חיים מסייעים לילדים להרגיש שמחה

אנחנו נעשה הכל כדי שהילדים שלנו יהיו שמחים ומאושרים. אולי אחד היתרונות הגדולים ביותר של כלבים, לילדים בגיל הרך, הוא שהם עושים ילדים מאושרים. אינטראקציה עם בעלי חיים הוכחה במבוגרים כמעלה את רמות הסרוטונין והדופמין, שהם ההורמונים האחראים לתחושות של רגשות חיוביים. וחוץ מזה, לשחק ולבלות זמן עם כלבים זה פשוט כיף.


ילדים וכלבים הם בלתי נפרדים. לגדול עם כלב יכול להעשיר את חייהם של ילדים בכל כך הרבה מובנים. מחקרים רבים בדקו את השפעת חיות המחמד על ילדים ונמצא כי ילדים שהינם בעלי חיות מחמד הם אמפטים יותר, בעלי בטחון עצמי גבוה יותר ומשתתפים יותר בפעילויות חברתיות וספורטיביות. צירוף כלב למשפחה שלכם עשוי להיות אחת המתנות הגדולות ביותר שתוכלו לתת לילדיכם. 

קראו עוד

למה כדאי לכם להצטרף למועדון מטרנה?

תוכן רלוונטי
חפש

עדיין לא מצאתם את מה שאתם מחפשים?

נסו את מנוע השאלות החכם שלנו. תמיד יש לנו משהו בשבילכם