Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
חפש
שתפו את Topic Page
X

שמות לבנות

מזל טוב! אתם מצפים לבת ומתלבטים בנוגע לשם שתעניקו לה? או שאולי בתכם כבר נולדה ואתם סקרנים לדעת מהם הפירושים לשמה. האופן שבו אנחנו בוחרים להעניק שמות לילדים שלנו אינו מקרי בלבד ואי אפשר להסבירו רק בשיקולי טעם או טרנדים מתחלפים. קיימת משמעות פסיכולוגית וסמל

שמות לבנות

מזל טוב! אתם מצפים לבת ומתלבטים בנוגע לשם שתעניקו לה? או שאולי בתכם כבר נולדה ואתם סקרנים לדעת מהם הפירושים לשמה. האופן שבו אנחנו בוחרים להעניק שמות לילדים שלנו אינו מקרי בלבד ואי אפשר להסבירו רק בשיקולי טעם או טרנדים מתחלפים. קיימת משמעות פסיכולוגית וסמלית לבחירת השמות ואנחנו כאן כדי לאפשר לכם להתייחס למשמעויות השונות של השמות ולמצוא בעזרתן את השם המתאים ביותר. אז איך מוצאים שם לתינוקת שזה עתה נולדה? בחירת שם לתינוקת היא אחד הדברים הראשונים והחשובים שאנו עושים כהורים. השם ילווה את ילדתנו לאורך כל חייה, ולכן כדאי להקדיש זמן לנושא ולמצוא את השם הנכון. כאן תוכלו למצוא מגוון שמות יפים לבנות: שמות מקוריים, שמות קלאסיים, שמות מהתנ"ך, שמות עם משמעות, שמות מהטבע, שמות של פעם ועוד ועוד. תוכלו למצוא רעיונות והשראה לבחירת שמות לבנות וגם לקבל טיפים כיצד לבחור לבתכם את השם המתאים ביותר.

כתבות נוספות על שמות לבנות לעוד השראה ורעיונות

פעוטה זוחלת עם סרט על ראשה

שמות מיוחדים לבנות

חלקנו מעדיפים עבור בנותינו שמות מוכרים, כאלו שמקורם בתנ"ך או שמות ישראליים ותיקים שכולם מכירים. שמות שנכתבו עליהם שירים, או כאלו שמזכירים לנו אנשים שהיו איתנו בכתה או בצבא. לעומתם, ישנם הורים המעדיפים להעניק לילדתם שם מיוחד ושונה. מיוחד כמעט כמוה. 

פעוטה שוכבת על גבה עם סרט לראשה

שמות לבנות מהתנ"ך

בין אם אתם דתיים ובין אם לא, התנ"ך הוא אוצר של השראה גם בנושא שמות לבנות. ליקטנו עבורכם עשרה שמות מעוררי השראה מהתנ"ך, כדי שתוכלו לקחת אותם בחשבון, בבחירת השם לתינוקת החדשה:

תינוקת ואימה צוחקות

שמות לבנות באות א'

בין אם אתם מעדיפים שמות מהתנ"ך או דווקא שמות מיוחדים לבנות, אולי שמות שהם יוניסקס או שמות בעלי משמעות עמוקה, לאות א' יש לא מעט שמות יפים לבנות להציע לכם. אספנו עבורכם עשרה שמות יפים המתחילים כולם באות א' כדי שתקבלו השראה לקראת הלידה של התינוקת:

אמא מחייכת לתינוקת שלה

שמות לבנות לאות י'

בחירת שם לתינוקת החדשה היא משימה לא פשוטה. ישנם שמות יפהפיים לבנות, אולם לא תמיד שני בני הזוג אוהבים את אותו שם באותה המידה. לאות י' יש לא מעט שמות יפים לבנות להציע לכם, ולכן אספנו עבורכם עשרה שמות יפים לבנות המתחילים כולם באות י' כדי לתת לכם קצת השראה לקראת הלידה הקרובה.

תינוקת עם סרט ורוד לראשה

שמות לבנות באות מ'

יש אינספור שמות יפים לבנות, ולעיתים נגלה שהורים מעדיפים שמות לבנות שמתחילים באותיות ספציפיות. בין אם משום שהם מתחברים לאות או לצליל, או שהאות נוכחת גם בשמותיהם של בני משפחה אחרים. לאות מ' יש לא מעט שמות יפים לבנות להציע לכם

שמות מהטבע

שמות מהטבע: שמות לתינוקות בהשראת הטבע

מרגישים מחוברים לטבע ורוצים להעביר את האהבה שלכם גם לבייבי שאמור להיוולד? רעיונות לשמות לתינוקות בהשראת הטבע.

השמות הכי מקוריים לתינוקות

השמות הכי מקוריים לתינוקות: מלייק ועד פייסבוק

מה עדיף להיות,  השירה השלישית בכיתה או הלייק היחידה בעולם? הכל על שמות נדירים  שפגשנו בארץ ובעולם.

שמות וינטאז' - תמונת אווירה של אם מנשקת תינוק

שמות וינטג': שמות של פעם שנשארו אהובים

אתם מחפשים שם שורשי ותנ”כי אבל גם עדכני? מסתבר שישנם שמות שנשארו רלוונטיים ואהובים כבר יותר מ- 70 שנה. רשימת שמות שתמיד אוהבים.

שמות מקוריים לתינוקות : סקר השמות שלנו

שמות מקוריים לתינוקות: סקר השמות של מטרנה

מהם השמות הכי מקוריים של ילדי מטרנה? בדקנו בפייסבוק וחזרנו עם תשובות.

בחירת שמות על פי הקבלה

בחירת שמות לפי הקבלה

על פי הקבלה מייחסים משמעות עמוקה ועוצמה אדירה לשם האדם. השמות והאותיות מזרימים אנרגיות שונות וכוחות ייחודיים המשפיעים ישירות על מאורעות החיים

התאמת שמות על פי נומרולוגיה

התאמת שמות על פי נומרולוגיה

בחירת שם לתינוק היא משימה לא פשוטה המקשה על הורים לעתיד רבים. מתלבטים באיזה שם לבחור?על פי הנומרולוגיה ישנם מספר כללים בסיסים שמומלץ ורצוי להיעזר בהם בעת בחירת השם לילוד.

כמה טיפים חשובים לבחירת השם עבור בתכם

אלו הדברים שצריך לשים אליהם לב:

בחרו בשם לבתכם שייצג קודם כל אתכם ואת הערכים שלכם

הדודה רוצה שתקראו לתינוקת על שם סבתא רבתא? אולי כדאי לקרוא לתינוקת בשם שהוא יוניסקס ואולי דווקא בשם בינלאומי, כמו השמות שהמפורסמים מעניקים לילדיהם?
בבואכם לבחור שם לביתכם יכנסו לבחירה מגוון רחב של שיקולים. חלקם אכן נובעים מהתלבטויות שלכם כהורים, אולם חלקם נובעים מהלחץ המשפחתי או התרבותי סביבכם. כדאי לנסות לעשות הפרדה בין הדברים ולהתמקד במה שחשוב לכם כהורים - לחשוב יחד על שם שיבטא את הערכים שלכם ואת האמונות שלכם.

בחרו בשם שיש לו קונטציה או משמעות חיובית

רובנו מעדיפים הקשרים חיוביים בחיינו. כך גם בכל הנוגע בבחירת שם, שהרי האדם מתהלך עמו והוא משפיע במידת מה על חייו. במחקר שנערך בשנת '99, שהתפרסם בכתב העת המדעי ""Journal of Psychosomatic Research  ונקרא - "מה בשם? תמותה והכוח של סמלים" נמצא כי אנשים בעלי ראשי תיבות (השימוש בראשי תיבות מקובל בארה"ב) עם משמעות חיובית, חיו יותר ב-7 שנים בממוצע! על פי חוקרים ישראלים שהתייחסו למחקר המדובר, בספר חדש ששמו "העצמי במראה השם" (סדרת קו אדום, הוצאת הקיבוץ המאוחד) נטען כי "המחקר הוא מעשי ביותר. אנחנו אומרים ומדגישים שבקליניקה הקשר הוא כמעט אחד לאחד ואת רואה קורלציה ברורה בין השם לבין ההיסטוריה של בעליו".

ישנה חשיבות בהענקת שם הנתפס חיובי על ידי הסביבה, כדי שיתפס כחיובי גם עבור ביתנו. בנוסף, מומלץ שלא לתת שם לזכרו של מישהו שנפטר ממחלה או בנסיבות טרגיות או שנושא משמעות בעייתית מבחינת הקבלה. קראו עוד בכתבה שמות לבנות עם משמעות >

אמא מחבקת את תינוקה

קבלו רעיונות מהמקורות

בין אם אתם דתיים ובין אם לא, התנ"ך הוא אוצר של השראה גם בנושא שמות לבנות. בחרו את השם לתינוקת שלכם לפי התכונות של הגיבורה התנכית שאתם מעריכים. לא מומלץ לבחור שם של דמות תנכית שלילית או שקורות חייה היו לא חיוביים. מומלץ לערוך תחקיר קצר אודות הדמויות השונות כדי להבין לעומק את משמעותן. בחירה בשם של דמות תנכית לביתכם יכול להיות מעצים מאוד אם דמות זו מוזכרת בהקשר חיובי, אך בעייתי מאוד אם היא מוזכרת בהקשר שלילי.
שם לבנות מהתנ"ך לא חייב להיות שם של דמות תנכית. הוא יכול להיות שם של פעולה, צמח, תופעת טבע ועוד. ישנם יתרונות לבחירת שם עם משמעות תנכית, שכן הם פורטים על מיתר דתי ותרבותי משותף.
קראו עוד אודות מבחר שמות לבנות מהתנ"ך עם כל הפירושים לכל השמות >


 

אמא ותינוקת צוחקות

למה כדאי לכם להצטרף למועדון מטרנה?

  • תוכן מקצועי מותאם אישיתתוכן מקצועי מותאם אישית
  • הטבותהטבות
  • יועצותידע וליווי מקצועי של יועצות
  • מחשבוניםמחשבונים
חפש

עדיין לא מצאתם את מה שאתם מחפשים?

נסו את מנוע השאלות החכם שלנו. תמיד יש לנו משהו בשבילכם