Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
חפש
שתפו את Topic Page
X

שמות לבנים

מזל טוב! אתם מצפים לבן ומתלבטים בנוגע לשם שתעניקו לקטנטן? יתכן ובנכם כבר נולד ואתם סקרנים לקרוא ולגלות מהם הפירושים השונים לשמו.

אז איך מוצאים את השם המתאים ביותר לתינוק שזה עתה נולד?

האופן שבו אנחנו בוחרים להעניק שמות לילדים שלנו אינו מקרי בלבד ואי אפשר להסבירו רק בשיקולי טעם או טרנדים מתחלפים. קיימת משמעות פסיכולוגית וסמלית לבחירת השמות ואנחנו כאן כדי לאפשר לכם להתייחס למשמעויות השונות של השמות ולמצוא בעזרתן את השם המתאים ביותר לתינוק שלכם. בחירת שם לתינוק הוא אחד הדברים הראשונים והחשובים שאנו עושים כהורים. השם ילווה את ילדנו לאורך כל חייו, ולכן כדאי להקדיש זמן לנושא ולמצוא את השם הנכון. כאן תוכלו למצוא מגוון שמות יפים לבנים: שמות מהטבע, שמות מהתנ"ך, שמות מקוריים, שמות קלאסיים, שמות עם משמעות, שמות של פעם ועוד ועוד. תוכלו למצוא רעיונות והשראה לבחירת שמות לבנים וגם לקבל טיפים מעולים כיצד לבחור לבנכם את השם המתאים ביותר.

כתבות נוספות על שמות לבנים לעוד השראה ורעיונות

תינוק מחייך

שמות לבנים באות א'

בין אם אתם מעדיפים שמות מהתנ"ך או דווקא שמות בינלאומיים לבנים, אולי שמות לבנים מהטבע או שמות שעם השנים קיבלו משמעות יוניסקס, לאות א' יש לא מעט שמות יפים לבנים להציע לכם.
 

תינוק צוחק בן 6 חודשים

שמות לבנים של פעם שהפכו היום לשמות יוניסקס

בשנים האחרונות אנחנו רואים סביבנו יותר ויותר בנות עם שמות שפעם היו שמות לבנים בלבד. אם בשנים האחרות תופעת שמות היוניסקס, כמו רוני, ירדן, יובל או שי, הפכה לשכיחה, הרי שלאחרונה, עוד ועוד שמות, שהיו פעם נחלת הבנים, הופכים לשמות המשותפים לבנים ולבנות.

תינוק יושב ומרים ידו אל בועות סבון

שמות לבנים מהטבע

מרגישים מחוברים לטבע ורוצים לבטא את אהבתכם ולהעביר אותה גם לבייבי שאמור להיוולד? כאן תוכלו למצוא רעיונות לשמות לבנים בהשראת הטבע.

שמות וינטאז' - תמונת אווירה של אם מנשקת תינוק

שמות וינטג': שמות של פעם שנשארו אהובים

אתם מחפשים שם שורשי ותנ”כי אבל גם עדכני? מסתבר שישנם שמות שנשארו רלוונטיים ואהובים כבר יותר מ- 70 שנה. רשימת שמות שתמיד אוהבים.

שמות מהטבע

שמות מהטבע: שמות לתינוקות בהשראת הטבע

מרגישים מחוברים לטבע ורוצים להעביר את האהבה שלכם גם לבייבי שאמור להיוולד? רעיונות לשמות לתינוקות בהשראת הטבע.

השמות הכי מקוריים לתינוקות

השמות הכי מקוריים לתינוקות: מלייק ועד פייסבוק

מה עדיף להיות,  השירה השלישית בכיתה או הלייק היחידה בעולם? הכל על שמות נדירים  שפגשנו בארץ ובעולם.

בחירת שמות על פי הקבלה

בחירת שמות לפי הקבלה

על פי הקבלה מייחסים משמעות עמוקה ועוצמה אדירה לשם האדם. השמות והאותיות מזרימים אנרגיות שונות וכוחות ייחודיים המשפיעים ישירות על מאורעות החיים

התאמת שמות על פי נומרולוגיה

התאמת שמות על פי נומרולוגיה

בחירת שם לתינוק היא משימה לא פשוטה המקשה על הורים לעתיד רבים. מתלבטים באיזה שם לבחור?על פי הנומרולוגיה ישנם מספר כללים בסיסים שמומלץ ורצוי להיעזר בהם בעת בחירת השם לילוד.

שמות מקוריים לתינוקות : סקר השמות שלנו

שמות מקוריים לתינוקות: סקר השמות של מטרנה

מהם השמות הכי מקוריים של ילדי מטרנה? בדקנו בפייסבוק וחזרנו עם תשובות.

השמות הכי פופלאריים לבנים בשנה החולפת

תינוק ישן

כל השמות הכי פופולאריים לבנים בשנת 2019: גלו אם השם של התינוק שלכם נמצא ברשימה

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה נתונים אודות השמות שניתנו לילדים יהודים וערבים שנולדו בשנה שעברה. מנתוני הלמ"ס עולה כי דוד הוא השם הנפוץ ביותר בקרב תינוקות יהודים. השם הנפוץ בקרב המוסלמים וגם בכל ישראל ממשיך להיות מוחמד.
רשימת ה-TOP 10 לשנת 2019:
באוכלוסיה היהודית, השמות הכי נפוצים לבנים הם: דוד, אריאל, לביא, נועם, יוסף, אורי, איתן ומשה.
באוכלוסיה המוסלמית, השמות הכי נפוצים לבנים הם: מוחמד, אחמד, יוסף, אדם, עומר, עלי, עבד, אמיר, אבראהים ומחמוד.
 

שמות לבנים עם משמעות בינלאומית

תינוק שוכב על ביטנו עם כובע

השמות הבינלאומיים לבנים הופכים אופנתיים ונפוצים יותר מאי פעם

עוד ועוד הורים בוחרים לקרוא לילדיהם בשמות שאינם עבריים. אם בעבר שמות לבנים כמו יונתן, איתי, בועז היו בראש סדר העדיפויות, ההורים של היום בוחרים גם בשמות שמקורם בשפות אחרות כמו: טום, לני, ריף, דילן ועוד. השמות הנפוצים ביותר הם עדיין השמות העבריים, אולם השמות הבינלאומיים לבנים הופכים אופנתיים ונפוצים יותר מאי פעם. 

רוצים לבחור לתינוק שם ישראלי, אולי אפילו שם מהמקורות, אבל כזה שיתאים לרוח התקופה ואפילו לעולם הגדול? אספנו עבורכם שמות בינלאומיים שהם גם הכי ישראליים > שמות בינלאומיים לבנים
 

שמות מקוריים לבנים שיש להם גם משמעות

תינוק מציץ מעבר לכתפה של אמו

הכי מיוחד שיש

ישנם הורים המעדיפים להעניק לתינוק שם מיוחד ושונה, בין היתר, כדי לבטא את ייחודיותם או את יחודיותו של ילדם בעולם. 
שם מקורי יכול להיות בעל משמעות מיוחדת להורים, או אולי מילה אהובה בשפה, כמו שם של צמח או מקום. מסתבר ששם מקורי או שם מיוחד הוא עניין של גאוגרפיה או תקופה. השם זרובבל היה מקובל בעבר, ואילו בשנת 2020 סביר שלא תמצאו ילד עם שם זה. עם זאת, תוכלו למצוא ילד בשם תו פרינס – בנו של הזמר בן אל.
מומלץ מאוד שנשים לב, שהשם לא ינתן לתינוק רק משום שהוא טרנדי או קליט, משום שמה שנשמע לנו קליט היום אולי יאבד מהקסם לאורך השנים. עלינו לחשוב על התינוק שלנו כשאנחנו בוחרים שם עבורו ולעשות את מירב המאמצים, כדי שהוא יתגאה בשמו לאורך חייו. 

שמות ישראליים ומן המקורות לבנים

תינוק על הידיים עם מבט עצוב

השמות שתמיד היו כאן

שם לבנים מהמקורות אינו חייב להיות שם של דמות תנכית. הוא יכול להיות שם של פעולה (אהבה למשל), צמח (נטע או רתם), הטבע שברקע הסיפורים המוכרים (סוף, סיני) ועוד. ישנם יתרונות לבחירת שם ישראלי מהמקורות לבנים, שכן שמות כאלו פורטים על מיתר דתי ותרבותי משותף ומעוררים רגש של הזדהות וסוג של היכרות מוקדמת. 
אם החלטתם לבחור שם של דמות מקראית, התנ"ך הוא ללא ספק מאגר עצום של השראה גם בנושא שמות לבנים. בחרו את השם לתינוק שלכם לפי התכונות של הגיבור התנכי שאתם מעריכים. לא מומלץ לבחור שם של דמות תנכית שלילית או שקורות חייה היו לא חיוביים. מומלץ לערוך תחקיר קצר אודות הדמויות השונות כדי להבין לעומק את משמעותן. בחירה בשם של דמות תנכית לתינוקכם יכול להיות מעצים מאוד אם דמות זו מוזכרת בהקשר חיובי, אך עלול להיות בעייתי אם היא מוזכרת בהקשר שלילי.

קראו עוד אודות מבחר שמות לבנים מהתנ"ך עם כל הפירושים לכל השמות >

שמות לבנים מהמקורות:
אבישי, אברהם, אדם, יוסף, אבינועם, אהוד, איתמר, איתי, אוריה, בניה, גבריאל, גלעד, דביר, גולן, חגי, יאיר, יהונתן, יוחאי, יותם, ישראל, מיכה, נמרוד, נח, עודד, עומרי, עילי, תור, עתי, רם, שגיא, רפאל, שלומי, שמעון ועוד
 

למה כדאי לכם להצטרף למועדון מטרנה?

  • תוכן מקצועי מותאם אישיתתוכן מקצועי מותאם אישית
  • הטבותהטבות
  • יועצותידע וליווי מקצועי של יועצות
  • מחשבוניםמחשבונים
חפש

עדיין לא מצאתם את מה שאתם מחפשים?

נסו את מנוע השאלות החכם שלנו. תמיד יש לנו משהו בשבילכם